نسخه چاپی

وضعیت اسفبار مسلمانان میانمار

صدها نفر از مسلمانان میانمار كه روستاها و محل زندگی شان سوزانده و تخریب شده است خود را به كشور همسایه بنگلادش رساندند.

به گزارش نما به نقل از خبرگزاری صداوسیما، صدها نفر از مسلمانان روهینگیا در میانمار که از خشونت های این کشور گریخته اند خود را به بنگلادش رساندند.

صدها نفر از مسلمانان روهینگیا در کشور میانمار که روستاها و محل زندگی شان سوزانده و تخریب شده است و به علت خشونت های بودائیان و نیروهای دولتی ناچار شده اند کشورشان را ترک کنند در حالی که روی بدن بسیاری از آنها آثار شکنجه مشاهده می شود یا مورد تعرض جنسی نظامیان میانمار قرار گرفته اند خود را به کشور همسایه بنگلادش رساندند.

یک زن مسلمان اهل میانمار بعد از ورود به بنگلادش گفت نیروهای نظامی میانمار به دختر من تجاوز کردند و وی را به قتل رساندند. هفت نفر از آنها قصد داشتند به من هم تعرض کنند اما من از دست آنها فرار کردم. فقط خدا می داند که آنها چه بلایی بر سر ما می آورند.

یک زن دیگر اهل میانمار هم گفت به من تعرض شده است. نیروهای ارتش به یکی از خویشاوندان من هم تجاوز کردند و وی را به قتل رساندند. من در مسیر آمدن به این اردوگاه دو بچه ام را از دست دادم.

یک مرد مسلمان اهل میانمار هم گفت زمانی که ما قصد داشتیم از نسل کشی ارتش میانمار فرار کنیم آنها مرا بازداشت و شکنجه کردند. من از ترس ارتش میانمار به این جا آمدم و همه دارایی هایم را در کشورم ترک کردم. من نمی دانم خانواده ام اکنون کجا هستند.

۱۳۹۵/۹/۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: