نسخه چاپی

دیدار آتی رئیس جمهوری اسلامی ایران از آفریقای جنوبی

هیات اقتصادی آفریقای جنوبی كه به تهران سفر كرده است، با حسین جابری انصاری معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه دیدار و گفت‌وگو كرد.

به گزارش نما به نقل از ایسنا، هیات اقتصادی آفریقای جنوبی مرکب از خانم «چیکانگا» معاون وزیر حمل و نقل و آقای «ماگوانیشه» معاون وزیر شرکت‌های دولتی این کشور که برای دیدار با همتایان خود در ایران و پیگیری مصوبات مربوط به حوزه حمل و نقل دوازدهمین دوره کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور به تهران سفر کرده است، با جابری‌انصاری معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.

هیات آفریقای جنوبی در این دیدار گزارشی از آخرین وضعیت مذاکرات فنی بین آفریقای جنوبی و جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های حمل و نقل هوایی و دریایی ارائه و با برشمردن ظرفیت‌های موجود در دو کشور بر ضرورت تلاش جهت گشودن فرصت‌های جدید همکاری اقتصادی و تجاری بین دو کشور تاکید کرد.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان نیز در این دیدار با اشاره به سفر اخیر رییس جمهور آفریقای جنوبی به تهران و دیدار آتی رئیس جمهوری اسلامی ایران از آفریقای جنوبی، اظهار کرد: روسای جمهور دو کشور، سنگ بنای مرحله جدید همکاری‌ها را گذاشته و بر اراده سیاسی رهبران دو کشور برای گسترش روابط تاکید کرده‌اند و اینک مسئولیت ما پی گیری و اجرای این توافقات است.

جابری انصاری ضمن استقبال از تبادل هیات‌های فنی و کارشناسی، نقش کارگروه معاونین وزرای خارجه دو کشور در پایش مسیر صحیح همکاری‌ها را مورد تاکید قرار داد و با اشاره به سفر اخیر خود به آفریقای جنوبی به منظور برگزاری نشست کمیته سیاسی پیگیری روابط دو کشور افزود: وزارت امور خارجه برای کمک به گسترش همکاری‌ها در همه حوزه‌های اقتصادی و تجاری آمادگی دارد.

۱۳۹۵/۹/۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...