نسخه چاپی

پایان عملیات امدادی حادثه ریلی قطار

سرپرست مركز اورژانس كشور، گفت: عملیات امدادی در محل حادثه ریلی سمنان پایان یافت و تعداد كشته ها به ۴۴ نفر رسید.

به گزارش نما به نقل از مهر، هوا تاریک شده است و هنوز فعالیت‌های اورژانسی و امدادی در محل حادثه ریلی سمنان در حالی ادامه دارد که شب بیابانی و یخبندان بر فضا حاکم شده است.

امروز روزی پر از استرس و فداکاری برای نیروهایی بود که با جان و دل در خدمت‌دهی به هم‌نوع خود تلاش می‌کردند، حتی دو نفر از عوامل راه‌آهن سمنان نیز برای خدمت به مصدومان، خود مصدوم شدند.

روزهای پایانی ماه صفر را پشت سر می‌گذاریم و ملت ایران در شامگاه پنج‌شنبه در پی عملیات تروریستی داعش عزادار شهادت تعدادی از هم‌وطنان شد و امروز نیز در پی وقوع یک حادثه بسیار دردناک شاهد سوختن جمع زیادی از هم‌وطنان خود در حادثه ریلی سمنان در ایستگاه هفت‌خان بودیم.

چند ساعت پس از وقوع حادثه تمامی مصدومان این حادثه به مراکز درمانی منتقل شدند و اکنون نیز نیروهای اورژانسی و امدادی با حضور مشاور وزیر بهداشت در حال بیرون کشیدن اجساد سوخته مسافران این قطار از واگن سوخته هستند.

هنوز هم در واگن باقی‌مانده اجسادی وجود دارد که نیروهای اورژانسی و امدادی بسیجی‌وار با وجود سرمای بسیار زیاد در حال انجام وظیفه هستند.

ما در گوشه‌ای فعالیت این عزیزان را نظاره می‌کنیم و سرمای غیرقابل تحملی بر محیط حاکم شده و در چهره و اقدام این افراد می‌توان ایثار، شهامت و فداکاری را مشاهده کرد.

دیدن اجساد کامل سوخته بسیار سخت است اما این نیروهای پرتلاش با دقت اجساد را بیرن کشیده و آن‌ها را به آمبولانس‌ها و وسایل نقلیه ویژه منتقل می‌کنند.

مشاور وزیر بهداشت پس از ۸ ساعت فعالیت مداوم در محل حادثه ریلی سمنان نیروها به ادامه فعالیت تشویق می‌کند و اظهار داشت: اقدامات این نیروهای فداکار قابل تقدیر و ستایش است.

پیرحسین کولیوند افزود: حادثه بسیار شدید بوده و شرایط کار نیز سخت است، به‌ویژه اینکه سرمای هوا نیز شدت گرفته و حداقل ۴۰ کیلومتر مسیر خاکی و یخبندان را برای رسیدن به جاده داریم.

سرپرست مرکز اورژانس کشور با اعلام پایان عملیات امدادی، اظهار داشت: عملیات امدادی و اورژانسی در حادثه ریلی سمنان واقع در ایستگاه هفت خوان پایان یافت.

وی افزود: شمار کشته شدگان و امار نهایی جانباختگان این حادثه به 44 نفر رسیده است.

سرپرست اورژانس کشور عنوان کرد: در این حادثه 82 نفر مصدوم شده بودند که 17 نفر بستری هستند و بقیه پس از مداوا ترخیص شده اند.

۱۳۹۵/۹/۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...