نسخه چاپی

ارتباط با آمریكا، سرابی برای گرفتن فرصت‌ها است

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأكید بر اینكه آمریكا هیچ وقت به تعهدات خود عمل نمی‌كند، چراكه آن‌ها ایران قوی را تاب نمی‌آورند، گفت: ارتباط با آمریكا سرابی بیش نیست، سرابی است كه وقت مملكت را می‌گیرد.

به گزارش نما به نقل از فارس از زنجان، سردار محسن رضایی عصر امروز در همایش فرماندهان، پیشکسوتان و نخبگان بسیج استان زنجان ایام دهه آخر صفر تسلیت گفت و اظهار کرد: این ایام یکی از تلخ‌ترین ایام محسوب می‌شود.

وی به سالروز صدور فرمان امام برای تشکیل بسیج 20 میلیونی و سؤالات مطرح شده در مورد دلیل تشکیل آن اشاره و اضافه کرد: ارتش بعث عراق که وارد ایران شد، همه متوجه ارزش اقدام امام راحل در تشکیل بسیج شدند؛ هرچند که برخی آن را به حساب تجربه امام گذاشتند، اما حوادث بعد از جنگ هم نشان داده که اگر وجود این نیروی عظیم نبود تا حالا از انقلاب چیزی نمانده بود و بارها سقوط می‌کرد، کما اینکه نظام بارها به لبه پرتگاه و نخ باریک رفته و ایثار، علاقه و عشق بسیجی‌های مخلص، آن را نجات داده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: بسیج به عنوان، شجره طیبه‌ برکاتی برای نظام داشته که امام راحل، مقام معظم رهبری و نیروهای ارزشی بارها پای آن ایستاده و از آن دفاع کرده‌اند.

*دفاع امام راحل و رهبری از بسیج حکمت دارد

سردار رضایی با تأکید بر اینکه دفاع امام راحل و مقام معظم رهبری از بسیج به طور یقین حکمتی داشته است، ادامه داد: اندکی دقت نشان می‌دهد که چرا بعد از این همه سال مقام معظم رهبری همچنان از انقلابی‌گری صحبت می‌کنند، رمز این کجاست؟ و چرا نیاز به روحیه بسیج داریم، اگر به وضعیت کشور دقت کنیم، متوجه می‌شویم که حقیقت همین است و انقلاب، ارزش‌ها و روحیات انقلابی نباید به حاشیه برود، چراکه کشور به این روحیه‌ها نیاز دارد.

وی با اذعان به یکسان نبودن وضعیت کشور ما به لحاظ پیشرفت در ابعاد مختلف، تشریح کرد: پیشرفت‌های برخی از حوزه‌ها با وجود اینکه برخی از خودی‌ها با زیر برف و خاک کردن سر خود آن را نمی‌بینند، به قدری خارق‌العاده است که دشمن هم به آن معترف است، در حالی که در بخش دیگر عقب هستیم که بیانگر عدم توازن و عدم تعادل است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، سیاست، امنیت، دفاع، موشک، هسته‌ای و ماهواره را از بخش‌های پیشرفت کرده آن هم خارق‌العاده در کشور اعلام کرد و متذکر شد: این حوزه‌ها به اضافه تربیت کادر و نیروی انسانی فرهیخته در این بخش، از خود این پیشرفت‌ها هم مهم‌تر است که در مقاطعی از تاریخ ایران می‌توان نامی از آن‌ها یافت، چراکه طی 30 تا 40 سال گذشته‌ ده‌ها برابر گذشته نیروی فرهیخته تربیت شده است که ثمره این انقلاب محسوب می‌شوند.

سردار رضایی، اقتصاد، معیشت مردم، صنعت و کشاورزی را از حوزه‌های عقب مانده در کشور دانست و اضافه کرد: کشور در این حوزه‌ها عقب‌ماندگی‌های جدی دارد.

وی با تشریح دلایل و چگونگی آغاز ورود ایران به واردات و تولید موشک در ایران که هر کدام با کمک کشورهای سوریه (آموزش)، لیبی (واردات) و کره شمالی (تکنولوژی) انجام شد، ادامه داد: محصولات تولیدی فعلی ایران موجب شگفتی آن‌هایی شده است که در ابتدا این فناوری را در اختیار کشور ما قرار دادند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در صنایع موشکی هم‌پیمانان ایران حتی یک برگ هم به شاه نداده بودند، تشریح کرد: در سال‌های جنگ که صدام تصمیم به موشک باران تهران گرفته بود، سه تیم با هدف واردات، آموزش و تولید موشک تشکیل و با اعزام به کشورهای سوریه، کره شمالی و لیبی موفق به انجام اهداف مورد نظر شدند.

سردار رضایی با تأکید بر اینکه بزرگ بودن برخی از کارها بانیان را از فکر کردن به آن بازمی‌دارد، عنوان کرد: به هنگام نیاز که قرار شد بغداد به تلافی موشک باران تهران، موشک زده شود، نیروهای لیبی با پناهنده شدن به سفارت لیبی ضمن همکاری نکردن، اقدام به خرابکاری هم کردند، از این رو در جهان فعلی نمی‌شود به کسی اعتماد کرد، بنابراین باید به خود متکی شد.

* دلیل موفقیت کشور در حوزه‌های سخت‌تر

وی با بیان اینکه در حال حاضر ایران موشک 2 هزار کیلومتری با خطای حدود 10 متری می‌سازد، ادامه داد: این موفقیت فوق‌العاده است، پس چرا ما نمی‌توانیم خودروی با کیفیت بسازیم، کما اینکه من همیشه سؤال می‌کنم که چرا ما در عرصه‌های دفاعی که سخت‌تر هستند و تحریم‌های طولانی‌ هم داشتند، موفقیت کسب کرده‌ایم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، موفقیت در عرصه سیاست را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: در جهان کنونی و در مقابله با آمریکا، امام راحل و مقام معظم رهبری کارنامه بسیار پرافتخاری را در مسائل مختلف به لحاظ رهبری داشته‌اند، چراکه موفق به عبور ملت ایران از برهه‌های سخت شده‌اند.

سردار رضایی، پیشرفت‌های امنیتی را هم بسیار بالا دانست و تأکید کرد: سربازان گمنام امام زمان(عج) در اطلاعات و سپاه، اطلاعات قدرتمندی را در ایران تشکیل داده‌اند که نمونه آن دستگیری ریگی با آن همه جنایت بود.

وی، وضعیت اقتصاد را در ایران عجیب دانست و ادامه داد: در کشور ما یک میلیون میلیارد تومان نقدینگی وجود دارد؛ سؤال این جاست این پول کجاست، پولی که می‌چرخد، چراکه پول زندانی نمی‌شود و به همین دلیل نقدینگی افزایش می‌یابد، اگر این پول در صنعت، کشاورزی و در کل اقتصاد وارد شود، کشور را در این بخش آباد می‌کند، پس چرا نمی‌آید؟

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر طولانی شدن رکود در ایران، تبیین کرد: ایران طی چهار پنج سال گذشته، عمیق‌ترین و طولانی‌ترین رکود را پشت سر گذاشته است؛ امری که طی سال‌های بعد از انقلاب و در زمان همه دولت‌ها تکرار شده است.

سردار رضایی، سؤال هفته بسیج را در مورد عدم موفقیت بخش اقتصاد را هفته بسیج مطرح کرد و گفت: پاسخ این سؤال این است، بخش‌هایی که در آن موفقیتی روی داده تفکر، روحیه و مدیریت بسیجی داشته، امری که در بخش‌های ناموفق نبوده است.

وی با تأکید بر اینکه درجه‌ها بعد از جنگ داده شده و فرماندهان و مدیران اوایل انقلاب و زمان جنگ برای رضای خدا و دیدار معبود کار انجام می‌دادند، تصریح کرد: دلیل عدم موفقیت حوزه اقتصاد، نداشتن روحیه بسیجی بوده است و راه‌کار موفقیت آن هم استفاده از فرمول‌های موفقیت بخش‌های موفق است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، اولین مسئله را ورود ارزش‌‌‌ها به صنعت و اقتصاد دانست و ادامه داد: باید انقلابی‌گری وارد صنعت، هنر، فرهنگ، دانشگاه و صنعت شود تا برادری را وارد حیطه مدیریت کرده و نوآوری و خلاقیت را موجب شود تا نگاه ما به بیرون از مرزها نباشد.

سردار رضایی متذکر شد: ورود ارزش‌های انقلابی به اقتصاد می‌تواند تولیدات را پیش فروش کند، نه اینکه اقلام تولیدی هم فروش نرود.

وی، نکته دوم و لازم برای اصلاح امور اقتصاد را مدیریت اعلام کرد و افزود: باید متوجه بود که ورود ارزش‌های انقلاب با حرف عملی نمی‌شود و باید به صورت عملیاتی اقدام شود تا بتوان نیرو تربیت کرد، چراکه انقلاب هر جا وارد می‌شود می‌تواند آدم بسازد، امری که در اقتصاد کم است، هرچند کارآفرین زیاد داریم، ولی مدیران بزرگ اقتصادی نداریم، چرا که کادر سازی نشده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: عقب‌ماندگی در بخشی از کشور وجود دارد که اگر ارزش‌های انقلابی وارد شود، اقتصاد رونق یافته و بیکاری و فقر کاهش خواهد یافت، کما اینکه انقلابی‌گری یک بحث سیاسی نیست، بلکه یک بحث واقعی است.

سردار رضایی با اشاره به تفکر موجود در مورد لزوم ایجاد رابطه با آمریکا برای بهبود اقتصاد، یادآور شد: از آغاز انقلاب اسلامی دو تفکر تکیه بر امکانات داخلی و ایجاد رابطه با دنیا از جمله آمریکا به دلیل توانایی‌های این کشور در جریان بوده است و کسانی که صحبت از رابطه با دنیا می‌زنند در برخی مواقع دلسوز هم هستند، بلکه فقط اعتماد خود را به توانایی‌های داخلی از دست داده‌اند.

وی مطرح کرد: ما استدلال داریم که در زمان شاهان قاجار و پهلوی هم آمریکا شریک خوبی برای ایران نبوده است، حالا که زمان حاکمیت اسلام است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه آمریکا هیچ وقت به تعهدات خود عمل نکرده، حتی در زمان دولت گذشته هم اقداماتی انجام شده که بعدها در تاریخ روشن می‌شود، آن‌ها ایران قوی را تاب نمی‌آورند، افزود: بنابراین ارتباط با آمریکا سرابی بیش نیست، سرابی است که وقت مملکت را می‌گیرد، کما اینکه وقت زیادی را از کشور گرفته است.

*مذاکرات برجام دفع شرّ بوده است

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، دفع شرّ را از برنامه‌های کشور اعلام کرد و گفت: نمونه دفع شرّ، مذاکرات برجام بود.

سردار رضایی با اشاره به صحبت‌های زجرآور ایام عاشورا گفت: این صحبت که چرا حضرت اباعبدالله(ع) مذاکره را قبول کرد و ایران نمی‌پذیرد، صحبت نادرستی است، چراکه صحبت حضرت اباعبدالله(ع) برای بیعت نکردن بود، این جا صحبت از بیعت است، منتهی برای بیعت چانه‌زنی می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه کسی مخالف اظهار نظر نیست و این امر از آغاز انقلاب اسلامی هم وجود داشته است، تصریح کرد: حرف این است، کسانی که در قدرت می‌نشینند وقت مردم را نگیرند، به دنبال سراب نروند و از فرصت‌ها استفاده کنند تا زمان را از دست ندهیم، در غیراینصورت داشتن اعتقاد که مشکلی ایجاد نمی‌کند، ما می‌گوییم به نمایندگی از مردم و نظام، فرصت‌ها را از دست ندهیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه مبارزه و ایستادگی فلسفه و عقلانیتی دارد که سربلندی، پیشرفت و سعادتمندی مردم ما در آن است، افزود: خوشبختانه وقتی مردم ایران حرف‌های درست از مسؤولان بشنوند پشت سر مسؤولان حرکت می‌کنند، چه دفاع از حرم، چه ساخت موشک و چه تبدیل ایران به یک قدرت اقتصادی بزرگ باشد و اتفاقاً مردم در کوچکی و تردید ضعیف شده و روحیه سازشکارانه به حاشیه رانده می‌شوند.

سردار رضایی با تأکید بر ایستادگی مقام معظم رهبری در مسیر امام راحل طی این سال‌ها، تبیین کرد: این ایستادگی در سیمای مقام معظم رهبری از معجزات انقلاب اسلامی است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: آن‌هایی که از آغاز انقلاب در مسیر انقلاب، امام راحل و مقام معظم رهبری بودند، منتظر کسی نمانده و امور را در ابعاد مختلف پیش ببرند، بنابراین پیشنهاد می‌کنم دست به زانوی خود گرفته و انقلابی‌گری مد نظر را پیاده کنیم.

۱۳۹۵/۹/۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...