نسخه چاپی

گفتگوی تلفنی اردوغان و پوتین با محوریت سوریه

روسای جمهور تركیه و روسیه در تماسی تلفنی، بحران سوریه و اوضاع در شهر الباب در شمال این كشور را بررسی كردند.

به گزارش نما به نقل از ایسنا: روسای جمهور ترکیه و روسیه در تماسی تلفنی، بحران سوریه و اوضاع در شهر الباب در شمال این کشور را بررسی کردند.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در تماس تلفنی با ولادیمیر پوتین همتای روس خود درباره حمله روز پنجشنبه به نیروهای ترکیه‌ای در سوریه گفت‌وگو کرد؛ حمله‌ای که ارتش ترکیه معتقد است توسط ارتش سوریه صورت گرفته و در جریان آن سه تن از نظامیان ترکیه کشته شدند.

اردوغان در جریان این تماس تلفنی به پوتین گفت که ترکیه به مساله تمامیت ارضی سوریه احترام می‌گذارد و حضورش از ماه اوت برای بیرون راندن شبه نظامیان داعش از مرزها و در ادامه تصمیم آنکارا برای مبارزه با تروریسم صورت گرفته است.

کرملین نیز در بیانیه‌ای گزارش داد که پوتین و اردوغان بحث سازنده‌ای را در مورد سوریه داشتند و دو طرف با ادامه مذاکرات برای هماهنگ کردن تظاهرات علیه تروریسم توافق کردند.

منابع ترکیه‌ای نیز اعلام کردند: روسای جمهور دو کشور در این گفت‌وگوی تلفنی و درباره تلاش برای حل بحران انسانی در حلب توافق کردند.

همزمان گفته می‌شود که کشته شدن سربازهای ترکیه‌ای در اولین سالروز سرنگونی جنگنده روسیه توسط آنکارا بر فراز آسمان سوریه، احتمال ایجاد تنش را بیشتر می‌کند. آنکارا و مسکو روز گذشته پس از عذرخوهی اردوغان روابطشان را از سر گرفتند.

۱۳۹۵/۹/۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...