نسخه چاپی

آغاز جنگ جهانی سوم برای آب

به عقیده سخنگوی واتیكان، اینكه شركت های بزرگ بین المللی میخواهند كنترل منابع آب را دردست بگیرند، ممكن است به یكی از عوامل اصلی درگیری منجر شود.

به گزارش نما به نقل از فارس، برناردیتوآوزا در نشست شورای امنیت سازمان، درارتباط با کمبود آب آشامیدنی به ارائه گزارش پرداخت.

سخنگوی واتیکان گفت: دو سوم سطح زمین را آب تشکیل می دهد، با این حال کاهش آب، توجه ها را به خود جلب می کند. در برخی مناطق به دلیل موقعیت جغرافیایی آنها، منابع آب از ابتدا ناچیز بوده و در مناطق دیگر کمبود آن ناشی از کنترل نادرست است.

علاوه بر این تخریب محیط زیست و تغییرات آب وهوایی موجب اختلال در چرخه آب می‌شود، در مورد کمبود آب آشامیدنی، نماینده سنگال در شورای امنیت سازمان ملل گفت: در زمان حال اختلاف بر سر نفت و زمین است، در حالی که اختلاف بر سر آب در آینده منجر به درگیری خواهد شد، اگر چاره ای برای آن نیاندیشیم.

در حال حاضر روند خصوصی سازی آب روبه رشد بوده و آنرا تبدیل به یک کالا کرده که این امر موجب آن می شود که فقرا از دسترسی به آب آشامیدنی محروم شوند. به عقیده سخنگوی واتیکان، اینکه شرکت های بزرگ بین المللی میخواهند کنترل منابع آب را دردست بگیرند، ممکن است به یکی از عوامل اصلی درگیری منجر شود.

۱۳۹۵/۹/۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: