نسخه چاپی

دلایل كاهش صادرات به عراق

رئیس اتاق مشترك بازرگانی ایران و عراق با اشاره به احساس خودكفایی عراق در تولید برخی كالاهای صنعتی از جمله سیمان، گفت: این كشور با افزایش تعرفه واردات سیمان، واردات این كالا از ایران به كشور را به حداقل رسانده است.

به گزارش نما ، یحیی آل اسحاق در گفتگو با فارس با بیان اینکه صادرات خدمات فنی و مهندسی به عراق به حداقل رسیده است، گفت: این در حالی است که پیش از این صادرات خدمات فنی و مهندسی به این کشور حدود 4 میلیارد دلار بود.

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق افزود: عدم توان پرداخت هزینه صادرات خدمات فنی و مهندسی از سوی کشور عراق به صادر‌کنندگان، به دلیل مشکلات مالی و همچنین درگیری‌های امنیتی در این کشور از عوامل اصلی کاهش صادرات خدمات فنی و مهندسی به این کشور است.

وی همچنین در مورد صادرات سیمان به عراق بیان داشت: با توجه به احساس خودکفایی که در عراق برای تولید برخی کالاها به وجود آمده واردات سیمان از ایران به این کاهش یافته و این کشور تعرفه گمرکی واردات این کالای صنعتی به کشورش را افزایش داده است.

آل اسحاق تصریح کرد: عدم ثبات امنیتی و عدم وجود قوانین و مقررات ثابت واردات کالا به این کشور هم از عمده مشکلات صادر کنندگان کالا به عراق است.

۱۳۹۵/۹/۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: