نسخه چاپی

اختصاصی نما:

داعش؛ آخرین سكانس سریال بنی امیه

عکس خبري -داعش؛ آخرين سکانس سريال بني اميه

حادثه تروریستی حله نشان داد كه ادامه خط اموی، همچنان درصدد ضربه زدن به دشمنی با اسلام ناب محمدی (ص) است اما به نظر می رسد سریال جنایت دارد به سكانس پایانی خود نزدیك می شود.

نزدیک به 14 قرن از فاجعه عاشورا و شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام) و یاران با وفای ایشان می گذرد. حادثه واقع شده در محرم سال 61 هجری فارق از جنبه بسیار تلخ خود و در کنار ابعاد عاطفی و احساسی آن، دارای پیام هایی جاودان برای تمامی مردمان در همه اعصار است.
درمیان تمامی پیام های گوناگون نهضت حسینی، شاید بارزترین درس این قیام را بتوان عدم پذیرش ذلت و خواری و نیز مقابله با ظلم و انحراف در جامعه و حاکمیت دانست. هزینه این مبارزه ولو به قیمت از دست دادن جان شیرین، امریست که مسلمان متعهد برحسب وظیقه دینی باید بهای آن را بپردازد. والبته به یقین در نگاه ایدوئولوژی اسلامی چنین از خود گذشتگی ای، پاداشی بزرگ را در جهان پس از مرگ به دنبال خواهد داشت.
در واقع، تفکر حسینی ای که مقابل خط یزیدی ایستاد، نه رویارویی یک شخص با یک فرد یا یک جریان در مقطعی خاص بود. بلکه این حرکت اصیل به مانند شاخصی برای شناخت و مقابله با هر خط فکر انحرافی در تمامی زمان ها و دوران ها عمل می کند.
حال اگر بخواهیم بر اساس چنین شاخصی ادامه این جریان انحرافی را امروز در میان امت اسلامی بشناسیم می توانیم وهابیت و تفکر تکفیری مبتنی بر آن را نمادی کامل از آن بنامیم. چه اینکه از محمل شوم چنین تفکری شجره خبیثه آل سعود سر برآورده و از درونش فرزندی حرام زاده مانند "داعش" متولد شده است.
همانطور که حادثه حله نشان می دهد، به راحتی می توان دریافت کینه عمقی این جریان انحرافی از خط پاک حسینی، نتوانست حماسه میلیونی راه پیمایی اربعین را تاب بیاورد و چون قادر به ایستادگی در برابر موج خروشان عشاق الحسین(ع) نبود، دست به چنین جنایت وحشیانه و سخیفی زد.
با این حال یک نکته قابل وجود دارد و آن اینکه چنین تفکر ناپاکی خود باز از جای دیگری سرچشمه می گیرد که ریشه اصلی دشمنی ها با خط راستین اسلام در زمین آن رشد و نمو کرده است.
آل امیه و آل سعود با خواستگاهی واحد
شباهت هایی میان بنی امیه با آل سعود و فرزند داعشی اش وجود دارد که با سیری اجمالی در تاریخ به راحتی می توان دریافت، خواستگاه و هدایت کنندگان اصلی این دو جریان یک مرکزیتی واحد است.
یهود منحرف؛ ریشه دو جریان انحرافی
حجت‌الاسلام و المسلمین منصوریان دامغانی پژوهشگر تاریخ اسلام در اینباره مطالبی عنوان داشته که قابل تامل است.
وی گفت: از واقعه غدیر خم و بیعت کردن مسلمین با حضرت علی (ع) تا غصب خلافت حدود 70 روز فاصله وجود دارد. معمولا مباحث غصب خلافت محدود می شود به رقابت های قبیله ای و حسادت چند نفر خاص، اما در خصوص جامعه و سکوت آنها چه می توان گفت؟ آیا این انقلاب فکری که در مردم واقع شد بی دلیل بود؟
دامغانی به منع حدیث پس از رحلت نبی اسلام اشاره کرد و اظهار داشت: این منع حدیث برای تمامی اشخاص نبود، و کسانی که سوگیری ضد علوی داشتند آزاد بودند. کسانی چون کعب الاحرار و ابوحریره که یهودی الاصل بودند راویان حدیث می شوند و حدود 6000 حدیث از ابوحریره نقل می شود در حالی که بر اساس برخی روایات ابوحریره اصلا پیامبر را درک نکرده بود.
این پژوهشگر تاریخ اسلام فرمایش امام حسین (علیه السلام) را خاطرنشان کرد و ادامه داد: در روز عاشورا امام حسین در خطبه ای بیان می دارند: می دانید منشأ این جنگ داخلی چیست؟ می دانید چه کسی شما را وادار کرده که این آتش مشتعل را شعله ور کنید؟ کسی که دشمن مشترک من و شماست.
بر اساس مطالبی که از زبان این پژوهشگر تاریخ اسلام گفته شد، درمیابیم که منحرفان یهود، کارگردانان پشت صحنه فاجعه عاشورا بودند. چه اینکه قرآن کریم هم در آیه 82 سوره مائده می فرماید« لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَداوَةً لِلَّذينَ آمَنُوا الْيَهُودَ وَ الَّذينَ أَشْرَکُوا وَ لَتَجِدَنَّ أَقْرَبَهُمْ مَوَدَّةً لِلَّذينَ آمَنُوا الَّذينَ قالُوا إِنَّا نَصاري‏ ذلِکَ بِأَنَّ مِنْهُمْ قِسِّيسينَ وَ رُهْباناً وَ أَنَّهُمْ لا يَسْتَکْبِرُونَ » که در آن به صراحت یهود را سخت سر ترین دشمن مومنین معرفی می کند.
و امروز نماد تمام نمای این جریان منحرف رژیم جعلی صهیونیستی است.
همچنین در بررسی تاریخی ریشه آل سعود به عنوان پدر تروریسم داعشی دو نکته قابل تامل به چشم می خورد. نخست آنکه آن‌ها از قبیله "عنزه" بوده که جزو یهود حاضر در جنگ خیبر هستند. و دومین نکته رسیدن نسل آن‌ها به ربیعة‌بن مانع است. به طور کلی این طایفه یهود در جنگ‌های مختلف به شدت با پیامبر اکرم (ص)دشمنی می کردند. از سوی دیگر اگر این‌ها تا این اندازه با امیرالمؤمنین(ع) دشمنی و جسارت می‌کنند، دلیلش فتح قلعه خیبر به دست آن حضرت و کینه ایشان نسبت به آن حضرت به همین سبب است.
از تروریسم اموی تا توحش داعشی؛ سریالی به کارگردانی ستاره داود
همانگونه که اشاره شد در واقعه کربلا صحنه گردان بزرگترین ترور تاریخ نه بنی امیه بلکه هدایت کنندگان آنان یعنی یهود منحرف بوده است. و اکنون شاهد نیز شاهدیم که جریان تکفیر و وهابیت به شکل پنهان و آشکار تحت حمایت میوه خبیث جریان منحرف یهود یعنی رژیم صهیونیستی قرار دارد.
به عنوان نمونه همانگونه که بسیاری از شما شنیده اید، گزارش های فراوانی منتشر شد که نشان می داد "ابوبکر البغدادی" سرکرده گروه تروریستی داعش، مدت ها در سرزمین های اشغالی حضور داشته و آموزش های گوناگون امنیتی و نظامی را در اسرائیل گذرانده است. یا مفتی های حرام خوار وهابی در ویدیوهای منتشر شده به صراحت گفتند که دشمن اصلی ما اسرائیل نیست. درمان تروریست های زخمی شده در جنگ سوریه در بیمارستان های رژیم صهیونیستی هم موضوعیست که این روزها بر کسی پوشیده نمانده است.
و اکنون آنچه که در این میان وظیفه پیروان راستین اسلام ناب محمدی(ص) را سنگین می نماید، اول شناخت دقیق دشمن و اهداف آن و دوم مقابله آگاهانه با اوست. نکته ای که بازخوانی دقیق تاریخ از کربلای سال 61 هجری تا شرایط امروز دنیای اسلام از یمن گرفته تا سوریه و عراق و دیگر مناطق جهان اسلام به همراه توجه به سفارشات قرآن کریم در این راستا می تواند شاه کلید اصلی برای شناخت دشمن و مقابله با آن باشد.
حادثه حله هم گرچه قلب های همه پیروان راستین اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) را به درد آورد. با این حال خود نشانی از پیروزی جریان خروشان اندیشه سالار شهیدان (س) است. چرا که دشمن اگر توان داشت به جای اقدامات کور تروریستی به رویاروی مستقیم با سیل بزرگ راه پیمایان اربعین رو می آورد. بنابراین به جرات باید گفت که انشاالله در آینده ای چندان دور شاهد پایان آخرین سکانس سریال جنایت تکفیری در منطقه و جهان خواهیم بود.

۱۳۹۵/۹/۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: