نسخه چاپی

سوریه اظهارات وزیر خارجه قطر را محكوم كرد

وزارت خارجه سوریه امروز دوشنبه اظهارات وزیر خارجه قطر در این خصوص كه به حمایت از معارضان سوری ادامه خواهد داد، را به شدت محكوم كرده است.

به گزارش نما به نقل از تسنیم ، محمد بن عبدالرحمن الثانی وزیر خارجه قطر در گفتگو با رویترز تأکید کرده است که حتی اگر دولت بعدی آمریکا به رهبری دونالد ترامپ دست از پشتیبانی از معارضان سوری بردارد، قطر دست به تغییر موضع نخواهد زد و همچنان به مسلح‌کردن آن‌ها در نبردها علیه نظام دمشق ادامه خواهد داد.

وزارت خارجه سوریه در واکنش به این اظهارات تاکید کرده است که اظهارات وزیر خارجه قطر تنها با هدف بالا بردن روحیه گروه های تروریستی در شرایطی است که ارتش سوریه به پیشروی های مهمی دست یافته است.

وزیر خارجه قطر در عین حال گفته است این کشور برای ارسال جنگ‌افزارهای دوش‌پرتاب برای شورشیان به تنهایی اقدام نخواهد کرد.

خبرگزاری رسمی سوریه به نقل از بیانیه وزارت خارجه این کشور افزود: اظهارات محمد بن عبدالرحمن الثانی نشان می دهد که رژیم قطر یکی از منابع اصلی افراط گرایی، تروریسم و تفکر تکفیری است.

قطر یکی از مهم‌ترین کشورهای حامی معارضان در جنگ داخلی سوریه است.

ترامپ در جریان کارزار انتخاباتی خود، سیاستی را در مورد سوریه مطرح کرده که ممکن است در وضعیت و سیاست‌های فعلی واشنگتن تغییر ایجاد کند. ترامپ هم از همکاری با روسیه در نبردها علیه داعش سخن گفته و تاکید کرده است نابود کردن گروه‌های افراطی بر سرنگونی نظام سوریه برتری دارد.

۱۳۹۵/۹/۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...