نسخه چاپی

102 داماد كرمانی به دلیل ندانم‌كاری در حبس به‌ سر می‌برند

مدیر نمایندگی ستاد دیه كرمان گفت: بیشترین مددجویان جرایم غیرعمد استان را 102 بدهكار مهریه تشكیل می دهند كه بیشتر این افراد زندگی مشتركی كمتر از یك سال دارند.

به گزارش نما به نقل از روابط عمومی ستاد دیه کشور، سید حجت‌الله موسوی‌قوام با اعلام جمعیت محکومان غیرعمد استان کرمان اظهار کرد: در حال حاضر 194 محبوس در سطح زندان‌های استان به سر می‌برند که از این تعداد 71 نفر بابت محکومیت‌های مالی ناشی از صدور چک، 21 مددجو به دلیل بدهی ناشی از دیات تصادفات رانندگی و حوادث کارگاهی و 102 زندانی هم بابت مهریه در بند حضور دارند که مجموع بدهی این افراد رقمی معادل 8 میلیارد تومان است.

وی در تشریح عملکرد این نهاد مردمی در سال جاری گفت: از ابتدای مهرماه تا آبان ماه تعداد 105 زندانی جرایم غیرعمد از سطح یازده ندامتگاه این استان آزاد شده‌اند که برای آزادی این افراد اعتباری معادل 27 میلیارد و 686 میلیون ریال پرداخت شده است.

موسوی‌قوام، تصریح کرد: از این تعداد زندانی آزاد شده 78 نفر با مبالغ اهدایی از سوی خیرین، 4 نفر با اعتبارات خاص ستاد دیه کشور، 2 نفر از محل تسهیلات اعطایی بدون سود بانک‌های عامل، 14 نفر با اعتبارات صندوق تامین خسارت‌های بدنی و 7 مددجو نیز بدون پرداخت مبلغی، تنها با رضایت شکات از بند رهایی یافته‌اند.

وی با بیان اینکه بیشترین زندانیان این استان مربوط به زندان مرکزی کرمان است، اظهار کرد: بعد از کرمان، شهرستان جیرفت با 38 مددجو بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است و کمترین آمار زندانیان دیار کریمان هم به شهربابک تنها با 3 زندانی مربوط می‌شود.

مدیر نمایندگی ستاددیه استان کرمان با تقدیر از همیاری مدیران بانک‌های عامل استان در تسهیل اعطای وام بدون سود به برخی از مددجویان واجد شرایط ستاددیه تصریح کرد: از ابتدای سال 86 که اعتبارات قرض‌الحسنه در دستور کار این نهاد حمایتی قرار گرفت، بانک‌های عامل به 520 مددجوی غیرعمد تسهیلاتی معادل 91 میلیاردو 785 میلیون ریال پرداخت کرده‌اند .

۱۳۹۵/۹/۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: