نسخه چاپی

ساعدی در گفتگو با نما:

ابتكار باید استعفا دهد/ مسئولیت سازمان محیط زیست برای ایشان سنگین است

عکس خبري -ابتکار بايد استعفا دهد/ مسئوليت سازمان محيط زيست براي ايشان سنگين است

نمایندگان مردم دشت آزادگان و هویزه گفت: جواب دروغهای ابتكار را در هفته آینده در صحن علنی خواهم داد و تذكری نیز به ریاست جمهور می‎دهم كه اگر مسئولان دولتش این گونه مسئولانی هستند باید فاتحه پیشرفت ایران را قرائت كنند.

قاسم ساعدی، نماینده مردم هویزه و دشت آزادگان در خانه ملت در گفتگو با خبرنگار نما، در واکنش به اظهارات ابتکار در توجیه معضلات و مشکلات تالاب هور العظیم، گفت: بیانات و حرف‎ها و توجیه ‏های غیر مستند و علمی از یک مسئول ارشد نظام بعید است.

وی در ادامه ضمن محکوم کردن صحبت‎های غیر واقعی و عالمانه ابتکار در رسانه‌ها، بیان کرد: در نطق میان دستور مجلس به خانم ابتکار گفتم من فرزند هورم و هرهفته در هور شنا می‎کنم و وضعیت هور را می‎دانم و شصت و پنج درصد آماری که ایشان در مورد هور در خبرگزاری‎ها و رسانه‎های مکتوب شنیداری ارائه می کند، کذب محض است.

وی در ادامه به حضور کارشناسان جهت بررسی وضعیت هورالعظیم اشاره و اذعان داشت: در سه‎هفته گذشته هیئت کارشناسی برای بررسی وضعیت هور العظیم به هویزه و دشت آزادگان فرستاده شد که در این بازدید نمایندگان اهواز نیز این هیئت را همراهی می کردند که کارشناسان در بازید از این تالاب شرمنده مردم این منطقه شدند.

نماینده مردم دشت آزادگان گفت: کارشناسان در بازدید از تالاب هور بیان کردند که گزارشاتی که به دست این هیئت رسیده گزارشات اشتباهی بوده است.

نماینده مردم دشت آزادگان با تأکید بر غفلت خانم ابتکار از رسیدگی به تالاب هور العظیم، گفت: خانم ابتکار اگر واقعا مسئول سازمان محیط زیست است می‎بایست تمام قد در منطقه حضور می‎یافت و از ورود آب صنعت نیشکر و زه کشی‎های این صنعت در تالاب هور جلوگیری می کرد.

ساعدی غفلت مسئولان نظام اسلامی را دور از شأن نظام و ملت بر شمرد و اظهار داشت: معتقدم خانم ابتکار در خواب بسر می‎برد و باید از پست خود استعفا دهد چرا که وزارت نفت هور را به جادها و سیل بندها و حوزچه ‎هایی تقسیم کرده‎ اما ابتکار در این زمینه اقدامی انجام نداده است.

عضو شورای مرکزی فراکسیون ولایت با تأکید بر این مطلب که ابتکار لیاقت دفاع از حقوق بشر و خلق خدا را ندارد، گفت: من ایشان را یک زن ضعیف و ناتوان در مقابل مسئولیت محیط زیست که نهاد بین المللی و فرا ملی است، می‏دانم.

وی گفت: جواب دروغهای ابتکار را در هفته آینده در صحن علنی خواهم داد و تذکری نیز به ریاست جمهور تذکر می‎دهم که اگر مسئولان دولتش این گونه مسئولانی هستند باید فاتحه پیشرفت ایران را قرائت کنند.

ساعدی بیان کرد: امروز ایران پایتخت تشیع است و در این پایتخت باید عدل امام علی اجرا شود اما نمی دانم این نوع دروغ‎ها و توجیه حرف‏ها در کجای عدل امام علی (ع) جای می گیرد؟

وی در خاتمه اظهار داشت: معتقدم مسئولان دولت مسئولیت پذیر نیستند و این نوع رفتارمسئولان ظلم به مردم است.

۱۳۹۵/۹/۱۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...