نسخه چاپی

تخلیه كامل غوطه غربی دمشق از افراد مسلح

آخرین گروه از افراد مسلح در شهرك خان الشیح و زاكیه در ریف غربی دمشق، شهرك را ترك كردند تا غرب دمشق یكپارچه از وجود عناصر مسلح تروریستی تخلیه شود.

به گزارش نما به نقل از فارس، آخرین گروه از افراد مسلح در شهرک خان الشیح در جنوب غرب دمشق، شهرک را به سوی استان ادلب ترک کردند.

طبق منابع میدانی در سوریه، خان الشیح و اطراف آن اکنون از افراد مسلح و سلاح آنان تخلیه شد تا غرب دمشق یک گام دیگر به سوی امنیت بیشتر حرکت کند.

2100 نفر از افراد مسلح بومی به همراه خانواده‌هایشان به استان ادلب منتقل شدند تا طی دو روز «خان الشیح» و «زاکیه» از افراد مسلح خالی شود و بدین ترتیب غوطه غربی دمشق از افراد مسلح تخلیه شود.

65 اتوبوس سبز دولتی (که در سوریه معروف شده‌اند) با ظرفیت 35 نفر سرانجام امروز اجازه یافتند که آخرین گروه از افراد مسلح این منطقه را به استان ادلب منتقل کنند.

گروه نخست از افراد مسلح، سه‌شنبه در قالب یک کاروان 29 اتوبوسه (شامل 24 اتوبوس پُر و پنج اتوبوس خالی جهت احتیاط) به استان ادلب منتقل شده بودند.

وبگاه خبری عنب‌بلدی سوریه در این خصوص نوشت:‌ با انتقال افراد مسلح دو منطقه خان الشیح و زاکیه، غوطه غربی دمشق عملا از وجود معارضان (مسلح) خالی شد، حال آنکه دو ماه پیش شهر داریا و بعد از آن معضمیة الشام از وجود آنان خالی شده بود.

۱۳۹۵/۹/۱۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...