نسخه چاپی

لاریجانی: دولت در قبال عهدشكنی آمریكا اقدام متقابل كند/ روحانی: با گشایش‌های بعد از برجام صادرات نفت ایران افزایش یافت

جلسه علنی صبح امروز نمایندگان مجلس شورای اسلامی در حالی از دقایقی قبل و با دستور كار ارائه بودجه 96 آغاز شد كه 84 نفر از وكلای ملت در صحن علنی پارلمان حضور ندارند.

به گزارش نما به نقل از مشرق، نشست علنی صبح امروز (یکشنبه) نمایندگان مجلس شورای اسلامی به ریاست علی لاریجانی رئیس مجلس و با تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید آغاز شد.

هم‌اکنون 202 نفر از وکلای ملت در صحن علنی حضور دارند که بر این اساس کرسی 84 نماینده خالی است.

رئیس‌جمهور وارد صحن علنی شد

حسن روحانی رئیس‌جمهور دقایقی قبل برای ارائه لایحه بودجه سال 1396 کل‌کشور در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی حضور یافت.

جمعی از وزرا و معاونان رئیس‌جمهور «روحانی» را هنگام ورود به نشست علنی پارلمان همراهی می‌کردند.

همچنین تعدادی از نمایندگان مجلس و برخی از اعضای هیأت رئیسه خانه ملت هنگام ورود رئیس‌جمهور به جلسه علنی پارلمان به استقبال وی رفتند.

علی لاریجانی رئیس مجلس حضور رئیس جمهور در صحن پارلمان را خوش آمد گفت.

لاریجانی: دولت در قبال عهدشکنی آمریکا اقدام متقابل کند/ روحانی: با گشایش‌های بعد از برجام صادرات نفت ایران افزایش یافت

لاریجانی: دولت در قبال عهدشکنی آمریکا اقدام متقابل کند

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود در صحن علنی مجلس با اشاره به مصوبه اخیر مجلس نمایندگان آمریکا در باره تمدیدتحریم ها علیه ایران گفت: این اقدام آمریکا قطعا خلاف برجام است و هیچ توجیه بین المللی ندارد.

وی افزود: دولت باید متناسب با مصوبه مجلس در خصوص «قانون اقدام متقابل دولت ایران در قبال عهدشکنی آمریکا» هرچه سریعتر اقدام متقابل را اجرا کند و گزارش آن را به مجلس ارائه دهد.

طنین شعار «مرگ بر آمریکا» در صحن علنی مجلس

پس از اعتراض رئیس مجلس نسبت به موضع‌گیری رئیس‌جمهور آمریکا در خصوص مصوبه مجالس نمایندگان و سنای این کشور در تمدید تحریم‌های ایران شعار «مرگ بر آمریکا» را سر دادند.

روحانی:با گشایش‌های ایجاد شده بعد از برجام صادرات نفت ایران افزایش یافت

حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان صبح امروز با حضور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی برای ارائه لایحه بودجه سال 96 اظهارداشت: امروز چهارمین لایحه بودجه دولت یازدهم را در فرصت قانونی به مجلس شورای اسلامی تقدیم می‌کنیم.

وی افزود: دولت یازدهم تقدیم به موقع لایحه بودجه را به مجلس،‌رعایت شأن و منزلت مجلس و نشان‌گر اهتمام خود در پایبندی به قانون و رعایت انضباط مالی می‌داند. بودجه سال آتی آخرین بودجه دولت یازدهم خواهد بود.

رئیس‌جمهور در ادامه با اشاره به گزارشی از عملکرد اقتصادی دولت به همراه تبیین شرایط کنونی اقتصاد کشور گفت: دولت یازدهم در شرایطی کار خود را آغاز کرد که وفور درآمدهای نفتی در دهه هشتاد به دلیل سوءمدیریت‌های گذشته و تحمیل تحریم‌های ظالمانه در شرایط ویژه‌ای از نظر اقتصادی و روابط خارجی به سر می‌برد.

روحانی خاطرنشان کرد: دولت یازدهم در حوزه‌هایی با شرایط بحرانی و در حوزه‌های دیگر با دشواری‌های زیادی مواجه بود. در این شرایط دولت یازدهم با در نظر داشتن رویکردی واقع‌گرایانه و عمل‌گرا تلاش کرد با اولویت‌بندی مشکلات‌ و بحران‌ها نسبت به رفع و تخفیف آنها اقدام کند.

وی با اشاره به وضعیت تورم در کشور گفت: تا قبل از دولت یازدهم هیچ دولتی در تاریخ جمهوری اسلامی ایران کار خود را با تورم بالای 23 درصد آغاز نکرده بود. در حالیکه در شروع به کار دولت یازدهم نرخ تورم بالای 40 درصد بود.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: این دولت توانست به عهد خود با مردم در رسیدن به تورم تک رقمی وفا کند و کمتر از سه سال تورم بالای 40 درصد را به زیر 10 درصد کاهش دهد.

روحانی ادامه داد: از خرداد سال جاری نرخ تورم در مدار تک رقمی قرار گرفته و برای تمام ماه‌های پس از آن تک رقمی باقی مانده است. دستاورد تورم تک رقمی افتخاری است که در تاریخ کشورمان برای دولت یازدهم باقی خواهد ماند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه دولت توانسته با تحقق تورم تک‌رقمی ثبات و پیش‌بینی‌پذیری اقتصادی را افزایش دهد، گفت: این امر به کاهش ریسک سرمایه گذاری دلاخلی و خارجی منجر می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با گشایش‌های ایجاد شده بعد از برجام تولید و صادرات نفت ایران افزایش یافت.

۱۳۹۵/۹/۱۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...