نسخه چاپی

ورود نیروهای عراقی به 5 محله جدید در موصل

وزارت دفاع عراق در اطلاعیه‌ای از اتخاذ تاكتیك‌های نظامی جدید برای غافلگیری تروریست‌های داعش و جدا كردن آنها از غیرنظامیان خبر داد.

به گزارش نما به نقل از فارس: تاکتیک‌های نظامی جدید فرماندهی عملیات «قادمون یا نینوی» موجب پراکندگی و فروپاشی تروریست‌های داعش در ساحل شرقی دجله شده و نیروهای عراقی دیروز (شنبه) موفق شدند در پنج محله تحت اشغال داعش پیشروی کنند.

به نوشته وبگاه روزنامه «الصباح» عراق، یک روز پس از دیدار «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق با فرماندهان عملیات آزادسازی استان نینوی در مقر اصلی این عملیات، وزارت دفاع عراق با صدور اطلاعیه‌ای از اتخاذ تاکتیک‌های جدید نظامی برای ادامه نبرد در موصل خبر داد.

در این اطلاعیه ضمن اشاره به پیروزی‌ نیروهای عراقی در مراحل قبلی مبارزه علیه تروریسم آمده است: با تحقق اهداف از پیش تعیین شده در مراحل قبلی، محاصره امنیتی دشمن و قطع خطوط امدادی آن، نیروهای ما وارد مراحل پیشرفته نبرد شده‌اند و فرماندهان میدانی تاکتیک‌های جدید متناسب با شرایط جنگ در پیش خواهند گرفت.

مطابق اعلام وزارت دفاع عراق، با ورود نیروهای عراقی به شهر موصل، «غافلگیری دشمن و جدا کردن آنها از غیرنظامیان» برنامه اصلی نیروهای عراقی در پنجمین مرحله آزادسازی این شهر است.

فرماندهی عملیات مشترک در اطلاعیه خویش اشاره کرد که نیروهای عراق وارد محله‌های «الانتصار»، «جدیده المفتی»، «السلام»،‌« یونس السبعاوی» و «فلسطین» شده‌اند و پاکسازی راه‌ها و مجتمع‌های مسکونی از تروریست‌ها در مناطق مختلف موصل همچنان ادامه دارد.

۱۳۹۵/۹/۱۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...