نسخه چاپی

حمایت ترامپ از كشتار قاچاقچیان در فیلیپین

رییس جمهور فیلیپین گفت در جریان مكالمه تلفنی با دونالد ترامپ رییس جمهور منتخب آمریكا ، او از كارزارش در مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر در فیلیپین حمایت كرده است.

به گزارش نما به نقل از عصر ایران: رییس جمهور فیلیپین گفت در جریان مکالمه تلفنی با دونالد ترامپ رییس جمهور منتخب آمریکا ، او از کارزارش در مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر در فیلیپین حمایت کرده است.

واشنگتن پست نوشت: رودریگو دوترته" رییس جمهور جنجالی فیلیپین که از منظر بیان سخنان جنجالی شباهت های زیادی به رییس جمهور منتخب آمریکا دارد، اعلام کرده است در جریان مکالمه تلفنی 7 دقیقه ای با ترامپ، رییس جمهور منتخب آمریکا از کارزار او برای مبارزه همه جانبه با قاچاقچیان مواد مخدر در فیلیپین حمایت کرده و برای او و دولت متبوعش در این راه آرزوی موفقیت کرده است.

دوترته گفت پیش بینی می کند روابط کشورش با آمریکای دوران ترامپ بسیار بهتر از گذشته شود.

دوترته انتقادات شدیدی را علیه دولت آمریکا و سیاست های این کشور مطرح کرده و از آمریکا با عنوان کشور امپریالیسم و استثمارگر یاد کرده است.

هنوز تیم ترامپ درباره صحت ادعای رییس جمهور فیلیپین درباره حمایت ترامپ از کارزار جنجالی مبارزه با مواد مخدر در فیلیپین اظهار نظر نکرده است، اما در صورت صحت چنین ادعایی، این چندمین اقدام خلاف عرف و سیاست های دولت آمریکاست که در هفته های گذشته از سوی ترامپ سر زده است، او روز جمعه نیز در اقدامی بی سابقه – در 37 سال گذشته – به تماس رییس جمهور تایوان پاسخ داده و با رییس جمهور تایوان به صورت تلفنی صحبت کرد؛ اقدامی که با واکنش اعتراضی وزارت امور خارجه چین مواجه شد.

گفتنی است از زمان آغاز کارزار رییس جمور فیلیپین علیه فروش و مصرف مواد مخدر در این کشور دستکم 4500 نفر از مظنونان به قاچاق مواد مخدر در خیابان های شهرهای مختلف این کشور کشته شده اند.

این کشتار با واکنش شدید مجامع بین المللی از جمله مجامع حقوق بشری مواجه شده است.

دولت ایالات متحده آمریکا و پارلمان اروپا و سازمان عفو بین الملل و بسیاری دیگر از نهادهای بین المللی مدافع حقوق بشر به سیاست دوترته در زمینه مبارزه با مواد مخدر اعتراض کرده و کشتار های ماه های گذشته در خیابان های این کشور را به باد انتقاد گرفته اند.

رییس جمهور جنجالی فیلیپین اما در برابر این اعتراض ها به شدید ترین اشکال مقاومت کرده و منتقدان را با بیان موهن ترین عبارات مورد حمله قرار داده است، از جمله او در ماه سپتامبر گذشته در سخنانی باراک اوباما رییس جمهور آمریکا را با لفظ "حرامزاده" مورد خطاب قرار داد. اوباما از کارزار مبارزه با مواد مخدر در فیلیپین و کشتارهای خیابانی در این کشور انتقاد کرده بود.

دولت دوترته در چارچوب کارزار جدید مبارزه با پدیده قاچاق و مصرف مواد مخدر به مردم این کشور مجوز داده تا هر کسی را که مظنون به فروش مواد مخدر می دانند در خیابان ها تحت پیگرد قرار دهند و در صورتی که این افراد مقاومت کنند، آنها را از پای درآورند.

۱۳۹۵/۹/۱۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...