نسخه چاپی

هشدار روسیه به سایر اعضای 1+5

سفیر ایران در مسكو اقدام سنا و مجلس نمایندگان آمریكا در تمدید تحریم‌های 10 ساله ضد ایران را یك بدعهدی جدی و نقض برجام خواند و گفت: در صورت اجرایی شدن آن، با پاسخ قاطع جمهوری اسلامی همراه خواهد بود.

به گزارش نما ، مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه در گفت‌وگویی اظهار داشت: روسیه به عنوان یکی از اعضای مؤثر در گروه 1+5، درباره پایبندی سایر اعضای این گروه به تعهداتشان در قبال برجام هشدار داده است.

وی افزود: مقامات روس در هشدار خود به سایر اعضای 1+5 با تاکید بر اینکه ایران به تمام تعهدات خود در برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) پایبند بوده است، از دیگر کشورهای عضو این گروه خواسته است از هرگونه اقدامی که به روند اجرای این برنامه آسیب زده و آن را نقض می‌کند، پرهیز کنند.

سفیر ایران در روسیه تصریح کرد: بدون تردید اقدام سنا و مجلس نمایندگان آمریکا در تمدید تحریم‌های 10 ساله ضد ایران یک بدعهدی جدی و نقض برجام است و همانگونه که رهبری معظم انقلاب اشاره فرمودند، در صورت تائید و اجرایی شدن آن، با پاسخ قاطع جمهوری اسلامی ایران همراه خواهد بود.

سنایی به دکترین جدید سیاست خارجی روسیه، که دیروز به امضای رئیس‌جمهور روسیه رسید، اشاره کرد و گفت‌: در این دکترین جدید، بر ضرورت اجرایی شدن بدون کم و کاست برجام به عنوان سندی بین‌المللی تاکید شده است.

وی که با خبرگزاری صدا و سیما گفت‌وگو می‌کرد، در پایان خاطرنشان کرد: بدون تردید این اقدام آمریکا یک بد‌عهدی جدی است و پرونده قطور بدعهدی‌های این کشور علیه ملت ایران را قطورتر کرده است.

۱۳۹۵/۹/۱۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...