نسخه چاپی

نخستین مانور پهباد آتش‌نشانی برگزار شد

نخستین مانور پهباد عمود پرواز آتش‌نشانی، پلیس و ترافیك كاملا ایرانی در اصفهان برگزار شد.

به گزارش نما به نقل از ایسنا، اسماعیل نجار عصر امروز (یکشنبه) در نخستین مانور پهباد عمود پرواز آتش‌نشانی، پلیس و ترافیک کاملا ایرانی اظهار کرد: با توجه به توسعه شهری و جمعیتی امروز نمی‌توان شهرها را به روش سنتی اداره کرد، بلکه باید دانش اداره شهرها را کسب کنیم.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: با توجه به میزان بارندگی‌ها و تغییرات اقلیمی مردم اصفهان در حوزه آب خویشتن داری بیشتری داشته باشند.

وی با اشاره به رونمایی از پهباد عمود پرواز در آتش نشانی اصفهان گفت: این سیستم، زمان ارائه خدمات به شهروندان در هنگام بحران را افزایش می‌دهد. از این رو باید در دیگر شهرهای کشور نیز به کار گرفته شود.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور افزود: شهرهای کشور باید تاب‌آور سازی شوند و برای تحقق این موضوع باید استفاده از علم و تکنولوژی روز فناوری های لازم را به کار گرفت تا در زمینه حوادث احتمالی شهروندان زندگی آرام و بدون دغدغه‌ای داشته باشند.

وی با بیان اینکه انسان نقش موثری در کاهش تلفات ناشی از بلایای طبیعی دارد، خاطر نشان کرد: پنج عامل مهم جانمایی، آزمایش خاک، مصالح استاندارد، کارگر ماهر و نظارت مواردی است که در پروژه های شهری باید در نظر گرفت تا در زمان بروز حوادثی مانند زلزله و حوادث گذشته مانند زلزله 8 ریشتری بم، ده‌ها هزار کشته تکرار نشود.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: هرم جمعیتی شهرداری اصفهان را افراد کارآمد و آگاه تشکیل داده‌اند و باید از این ظرفیت برای ساخت‌ و سازهای مناسب‌تر در سطح شهر استفاده کرد.

وی همچنین در رابطه با برنامه‌های این سازمان برای رفع مشکل زاینده رود، گفت: دولت یازدهم در خصوص زاینده رود بیشتر از دریاچه ارومیه کار کرده است و اعتبارات خوبی را نیز به این امر اختصاص داده است. سال گذشته مدیریت بحران 70 میلیارد تومان برای تأمین خسارات کشاورزی استان اصفهان تخصیص داد که بیش از نیمی از این اعتبار پرداخت شده است.

نجار اضافه کرد: در کشور 100 میلیارد متر مکعب آب وجود دارد که سه درصد مخصوص شرب، هفت درصد مخصوص صنعت و مابقی صرف کشاورزی می‌شود و باید در این زمینه آب مصرفی در سطح را کاهش دهیم، بنابراین مردم هم با توجه به وضعیت کشور باید در زمینه بارندگی خویشتن داری بیشتری داشته باشند.

۱۳۹۵/۹/۱۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...