نسخه چاپی

شمال كشور ۵ تا ۱۰ درجه سردتر می‌شود

سازمان هواشناسی كشور از نفوذ جریانات سرد شمالی، بارش باران و برف و كاهش پنج تا ۱۰ درجه‌ای دما در برخی نقاط شمالی كشور و سواحل خزر خبر داد.

به گزارش نما به نقل از تسنیم، سازمان هواشناسی کشور عصر امروز یکشنبه 14 آذر ماه با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به بارشهای باران و رگبار در برخی نقاط کشور هشدار داد؛ متن این اطلاعیه به شرح ذیل است:

براساس داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، روز دوشنبه در برخی مناطق زاگرس مرکزی، به‌ویژه جنوب لرستان، رگبار باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

از بعدازظهر دوشنبه به‌تدریج با نفوذ جریانهای سرد شمالی و نزدیک شدن ناوه تراز میانی جو در سواحل غربی و مرکزی دریای خزر، ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی و مناطقی از شمال غرب کشور نیز بارش باران و وزش باد شروع می‌شود که در مناطق سردسیر شمال غرب و ارتفاعات و جاده‌های کوهستانی البرز بارش به‌صورت برف خواهد بود؛ روز سه‌شنبه بارشها در استانهای ساحلی دریای خزر، به‌ویژه گیلان، تشدید می‌شود.

روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در استانهای ساحلی دریای خزر و شمال غرب کشور دمای هوا پنج تا 10 درجه کاهش می‌یابد و دریای خزر نیز روزسه‌شنبه مواج خواهد بود.

با توجه به پیش‌بینی‌های ارائه شده رخداد رگبار و رعد و برق در مناطق ذکر شده در زاگرس مرکزی و اختلال در تردد جاده‌های کوهستانی البرز به‌دلیل بارش برف و مه آلود بودن دور از انتظار نیست.

۱۳۹۵/۹/۱۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...