نسخه چاپی

غذای فضانوردان چه شكلی است؟

عکس خبري -غذاي فضانوردان چه شکلي است؟

حتما غذاهای لقمه‌ای (Food Bar) را دیده‌اید. خوراكی‌هایی كه فضای بسیار كمی به خودشان اختصاص می‌دهند و تمام نیاز مصرف كننده را هم برطرف می‌كنند. حالا قرار است از همین نوع خوراكی‌ها برای فضانوردان هم استفاده شود.

به گزارش نما به نقل از مجله دیجی کالا - مجید نوردوست: حتما غذاهای لقمه‌ای (Food Bar) را دیده‌اید. خوراکی‌هایی که فضای بسیار کمی به خودشان اختصاص می‌دهند و تمام نیاز مصرف کننده را هم برطرف می‌کنند. حالا قرار است از همین نوع خوراکی‌ها برای فضانوردان هم استفاده شود.


فضانوردانی که تا چند وقت دیگر از طریق کپسول فضایی Orion به کره‌ی ماه می‌روند از این مدل خوراکی‌ها استفاده خواهند کرد. غذاهای لقمه‌ای فضانوردان کالری مورد نیاز بدن آن‌ها را تامین می‌کنند.

البته غذاهایی که در ایستگاه فضایی بین‌المللی به فضانوردان داده می‌شود از خوراکی‌های کپسول فضایی Orion‌ بهترند. در ایستگاه فضایی بین‌المللی غذاهای تازه‌تر، نوشیدنی و ۲۰۰ نوع خوردنی مختلف وجود دارد؛ اما چون Orion فضای کمتری دارد باید از خوراکی‌های جمع و جورتری در آن استفاده کرد.


غذاهای لقمه‌ای فضانوردان نیاز به نگهداری خاصی ندارند و آن‌قدری کالری دارند که رژیم غذایی فضانوردان را خراب نکنند. همچنین دور ریز این خوراکی‌ها بسیار کم است و حمل آن‌ها هم خیلی آسان خواهد بود. البته ناسا برای درست کردن چنین خوراکی‌هایی از دانشمندان و محققان مختلف استفاده کرده تا بتوانند غذاهایی درست کنند که از نظر مزه و تامین کالری مورد نیاز فضانوردان مناسب باشند.

۱۳۹۵/۹/۱۷

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...