نسخه چاپی

كاخ سفید: روسیه را تحریم می كنیم

سخنگوی كاخ سفید اعلام كرد، آمریكا و هم‌پیمانان اروپایی آن ممكن است به دنبال اعمال تحریم‌های اقتصادی و سیاسی بیشتری علیه روسیه باشند.

به گزارش نما به نقل از ایسنا: سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد، آمریکا و هم‌پیمانان اروپایی آن ممکن است به دنبال اعمال تحریم‌های اقتصادی و سیاسی بیشتری علیه روسیه باشند.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد؛ جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد، با توجه به ادامه بحران در سوریه، این احتمال وجود دارد که آمریکا در کنار هم‌پیمانان اروپایی خود اقدام به اعمال تحریم‌های بیشتری علیه روسیه در حوزه‌های اقتصادی و سیاسی کند.

اظهارات سخنگوی کاخ سفید در حالی مطرح می‌شود که پیش از این آمریکا، انگلیس، آلمان، فرانسه، ایتالیا و کانادا با انتشار بیانیه‌ای با اشاره به وضعیت حلب هشدار دادند که ممکن است تحریم‌های مضاعفی را علیه حامیان بشار اسد، رییس‌جمهوری سوریه به عمل آورند.

در همین حال، ارنست به خبرنگاران گفت: اقدامات متعددی نظیر انواع جریمه‌های مالی که آمریکا می‌تواند با همکاری هم‌پیمانان خود در شرایط مختلف به کار بندد، موردنظر گرفته شده است.

سخنگوی کاخ سفید در ادامه تصریح کرد: به طور قطع، من نمی‌توانم احتمال اعمال تحریم‌های بیشتر در آینده را رد کنم.

با این حال، وی اذعان کرد که جامعه بین‌الملل شاهد آن نبوده که تحریم‌های کنونی باعث ایجاد تغییر در راهبرد روسیه در قبال سوریه شود.

سخنگوی کاخ سفید مدعی شد: راه‌حل نهایی در شرایط کنونی مبتنی بر تعامل دیپلماتیک است اما روسیه به طور خاص نسبت به مشارکت در دستیابی سازنده به چنین راهکاری، مقاومت نشان می‌دهد.

از سوی دیگر، سخنگوی کاخ سفید در بخش دیگری از اظهارات خود گفت، دولت باراک اوباما، رییس جمهوری کنونی آمریکا امید دارد که از تعطیلی دولت فدرال از طریق مکانیزم‌های کوتاه‌مدت در بودجه جلوگیری شود.

وی در این‌باره ادامه داد: من پیش‌بینی خاصی ندارم اما مشخصا امیدوارم که بتوانیم از تعطیل شدن دولت جلوگیری کنیم.

۱۳۹۵/۹/۱۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...