نسخه چاپی

ثبت معاملات آسان مى‌شود

صنعت بدون تاثیر از تغییر واحد پول ملی

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با بیان این كه تغییر رسمى پول كشور نمى‌تواند تاثیرى بر صنعت كشور داشته باشد گفت: این امر تاثیرى بر وضعیت صنایع كشور نداشته و فقط مى‌تواند به روان شدن ثبت معاملات انجام شده منتهى شود.

به گزارش نما سيد حسين سليمى در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزارى ميزان، در ارتباط با تغيير رسمى واحد پول كشور از ريال به تومان و تاثيرات آن بر حوزه صنعت اظهار كرد: اين امر تاثيرى بر بخش صنعت كشور و خريد و فروش محصولات صنعتى نمى‌تواند داشته باشد و مانند گذشته كه در گفتار به عنوان تومان شناخته مي‌شد در معاملات هم به اين صورت انجام مى‌گيرد.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران در ارتباط با نظر برخى كارشناسان مبنى بر اين امر كه حذف يك صفر باعث بوجود آمدن تورم در اقتصاد كشور خواهد شد گفت: به نظر نمى‌رسد اين موضوع خيلى تفاوتى در تورم در كشور ايجاد كند و معاملات مثل گذشته ادامه خواهد داشت.

سليمى با بيان اين كه اين تصميم مى‌تواند بار روانى معيشت مردم و اقتصاد كشور را كمتر كند ادامه داد: برداشته شدن صفر از واحد پول ملى با توجه به كنترل تورم در دو سال اخير را مى‌توان امر مهمى تلقى كرد و در معاملات بخش‌هاى مختلف اقتصادى مى‌تواند آينده بهترى را رقم بزند .

۱۳۹۵/۹/۱۹

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: