نسخه چاپی

انتظار اوپك برای كاهش بیشتر تولید نفت روسیه

خبرهای ارسالی، حاكی از موافقت روسیه مبنی بر كاهش بیشتر تولید روزانه خود است.

به گزارش نما ، مهر به نقل از پایگاه خبری «ترید عربیا» نوشت: در حالی نشست اوپکی ها و غیراوپکی ها در «وین» اتریش آغاز شده که گمانه زنی ها بر سر کاهش تولید نفت روسیه بیش از گذشته شده است.

در همین حال در نشست امروز، اعضای اوپک با کشورهای غیر اوپکی شامل روسیه، کلمبیا، کنگو، مصر، قزاقستان، مکزیک، عمان و ترینیداد و توباگو بر سر تعیین سهمیه کاهش غیر اوپکی ها به گفتگو نشسته اند.

البته در نشست قبلی اوپک قرار شد که تولید روزانه این سازمان یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در روز کاهش پیدا کند تا بهای نفت به ثبات بیشتری در بازار برسد.

همچنین قرار شد که روسیه تولید خود را ۳۰۰ هزار بشکه در روز کاهش دهد اما خبرهای ارسالی حاکی از احتمال توافق بر سر کاهش بیشتر تولید از سوی روسیه با هدف تقویت بیشتر بهای طلای سیاه است.

توافق کاهش تولید نفت از سوی کشورهای تولید کننده از اول ژانویه سال آینده میلادی به مدت شش ماه در راستای تقویت قیمت نفت کلید خواهد خورد.

به گزارش خبرگزاری مهر، به گفته برخی ا ز کارشناسان اقتصادی، برنامه برقراری مجدد موازنه عرضه و تقاضای نفت از سوی اوپک زمانی کار آمد خواهد بود که روسیه و دیگر کشورهای غیر عضو اوپک به تعهد خود مبنی بر کاهش تولید پایبند باشند.

۱۳۹۵/۹/۲۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...