نسخه چاپی

نگاهی به تاریخچه ضبط صدا در ایران

نشست تخصصی نگاهی به تاریخچه ضبط صدا در ایران همراه با نمایش فیلم مستند، روز سه شنبه 23 آذرماه 1395 ساعت 16 در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار می‌شود.

به گزارش نما به نقل از خبرآنلاین، نشست تخصصی نگاهی به تاریخچه ضبط صدا در ایران با معرفی مجموعه آواهای قدیمی ایرانی (آرشیو فونوگرام برلین) و با حضور و سخنرانی صاحب نظران و دست اندرکاران موسیقی روز سه شنبه 23 آذر ماه از ساعت 16 در سالن اجتماعات موزه هنرهای معاصر تهران برگزار می‌شود.

این نشست تخصصی به معرفی پروژه آواهای فراسو می‌پردازد و همچنین بستر ارزشمندی جهت شناسایی، اعتلا و حفظ این بخش از میراث موسیقایی است.

در این برنامه، معرفی نتایج این پروژه به دست اندرکاران موسیقی ایرانی، فراهم آوردن زمینه بحث و گفت‌وگو و همچنین آموزش نحوه کار با دستگاه فونوگرام و چگونگی بازیافت محتوای استوانه‌ها به شکل عملی مورد توجه قرار می‌گیرد.

دراین نشست تخصصی، فیلم مستند تهیه شده از مراحل اجرای پروژه توسط مهرداد زاهدیان به نمایش در می‌آید. در ادامه ثریا آدم بکان مدیر انجمن میراث بدون مرز شرق به معرفی و سخنرانی در ارتباط با پروژه آواهای فراسو می‌پردازد و محمدرضا شرایلی نیز با موضوع مروری بر تاریخ ضبط صدا در ایران و معرفی دستگاه فونوگراف سخنرانی خواهد کرد.

همچنین در ادامه، میزگرد تخصصی با حضور ساسان فاطمی، سید علیرضا میرعلینقی، مهران مهرنیا و حسین مهرانی برگزار می‌شود.

۱۳۹۵/۹/۲۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...