نسخه چاپی

كلیات طرح افزایش تعداد نمایندگان تصویب شد

نماینده مردم كاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی گفت: كلیات طرح افزایش نمایندگان در جلسه عصر روز یكشنبه كمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس تصویب شد.

به گزارش نما به نقل از ایرنا: نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی گفت: کلیات طرح افزایش نمایندگان در جلسه عصر روز یکشنبه کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس تصویب شد.

سید جواد ساداتی نژاد اظهار داشت: با استناد به اصل 64 قانون اساسی هر 10 سال یکبار بر اساس عوامل جغرافیایی و انسانی، 20 نماینده به مجلس شورای اسلامی اضافه می شود.

وی افزود: آخرین افزایش باید در سال 1378 انجام می شد که تلاش هایی هم صورت گرفته است ولی نصاب رای نمایندگان را نداشت که علت آن هم اختلافات نمایندگان در حوزه های انتخابیه بود که اجماع خوبی نداشتند.

طراح و نماینده 44 امضا کننده این طرح تصریح کرد: در طرح جدید یک سری نوآوری هایی لحاظ شده و به علت این که از زمان اجرای این طرح 20 سال گذشته است افزایش 40 نماینده به جای 20 نماینده را در نظر گرفتیم و قاعدتا باید افزایش تعداد نمایندگان دو برابر می شد.

وی گفت: کلیات این طرح بر اساس سیاست های کلی جمعیتی مورد نظر رهبر فرزانه انقلاب و سیاست های کلی انتخابات با امضای 44 نماینده در کمیسیون شوراها به تصویب رسید.

ساداتی نژاد خاطرنشان کرد: با اجماع و نظر مطلوب نمایندگان مجلس، این طرح در صورت تصویب برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال 1398 لازم الاجرا خواهد بود.

۱۳۹۵/۹/۲۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...