نسخه چاپی

تهدید كره شمالی برای حمله هوایی به سئول

روزنامه دولتی كره شمالی اعلام كرد كه پیونگ یانگ به خاطر فشار نظامی و سیاسی از سوی كره جنوبی و آمریكا، تهدید كرده است كه یك حمله هوایی را به سئول انجام خواهد داد.

به گزارش نما به نقل از نامه نیوز، آمریکا و کره جنوبی 30 نوامبر مانورهای مشترک سالیانه خود را برگزار کردند و این مانورها تا 5 دسامبر یعنی دوشنبه گذشته ادامه یافت. این تمرینان نظامی بر حملات همزمان به سامانه‌های رادار، موشک اندازهای متحرک و سایر تاسیسات نظامی کره شمالی متمرکز شده بود.

30 نوامبر شورای امنیت سازمان ملل نیز قطعنامه جدیدی را تصویب کرد که بر اساس آن تحریمهای بیشتری علیه پیونگ یانگ اعمال خواهد شد و برنامه های هسته ای و موشکی این کشور محکوم شده است.

خبرگزاری رسمی کره شمالی نیز اخیرا اعلام کرد که کیم جونگ اون رهبر این کشور انجام یک مانور عملیاتی با هدف حمله به کره جنوبی را شخصا هدایت کرده است.

تحولات در شبه جزیره کره در حالی است که ارتش کره جنوبی برای مقابله با هرگونه اقدام تحریک آمیز کره شمالی به حالت آماده باش درآمده است. اعلام آماده باش به واحدهای نظامی کره جنوبی پس از آن بوده است که پارلمان این کشور رئیس جمهور را استیضاح و از قدرت تعلیق کرده است.

۱۳۹۵/۹/۲۲

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...