نسخه چاپی

واكنش وزارت خارجه به حكم حبس شیخ علی سلمان

سخنگوی وزارت امور خارجه با ابراز نگرانی شدید از صدور حكم حبس و زندان دراز مدت برای دبیركل جمعیت الوفاق در دادگاه تجدید نظر بحرین گفت: تنها اتكاء بر قدرت مردم، می تواند ضامن امنیت كشورها و دولتها برای استمرار حیات خود باشد.

به گزارش نما به نقل از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، بهرام قاسمی در واکنش به تایید حکم حبس طولانی «شیخ علی سلمان» دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین ضمن ابراز نگرانی اظهار داشت: برخوردهای ناعادلانه، خشن و امنیتی با رهبران مسالمت جو و میانه رو بحرینی نه تنها معضلات عدیده آن کشور را حل نخواهد کرد، چه بسا موجب یأس و ناامیدی علاقه مندان، معتقدان و طرفداران مشی و روش های مسالمت جویانه خواهد شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه به مقام های بحرینی خاطرنشان ساخت: اعطای پایگاه نظامی به کشورهای فرامنطقه ای، فراخوان و پذیرش نیروهای نظامی خارجی و پرداخت هزینه آنان از بودجه مردم آن کشور متضمن امنیت و راهکاری مناسب برای حکومت بحرین نخواهد بود.

قاسمی گفت: تاریخ جهان و به خصوص منطقه از گذشته تا حال بخوبی گویای آن واقعیت روشن است که تنها اتکاء بر قدرت مردم، آشتی و وفاق ملی است که می تواند بهترین ضامن امنیت کشورها و دولتها برای استمرار حیات خود باشد.

۱۳۹۵/۹/۲۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...