نسخه چاپی

پشت پرده بركناری «داوداوغلو»

معاون حزب جمهوری‌خواه خلق تركیه با انتقاد شدید از سیاست‌های رئیس جمهوری این كشور در قبال سوریه تاكید كرد: مردم تركیه قربانی حمایت‌های اردوغان از داعش و پ.ك.ك شدند.

به گزارش نما به نقل از تسنیم، «ولی آغ‌بابا» نماینده مجلس ترکیه و معاون حزب جمهوری‌خواه خلق در نشست مجلس ترکیه برای بررسی بودجه سال 2017، از سیاست‌های اردوغان و دولت ترکیه در حمایت از گروه‌های تروریستی به شدت انتقاد کرد.

«ولی آغ‌بابا» با انتقاد شدید از حمایت‌های اردوغان از گروه‌های تروریستی، وی را متهم کرد که در مبارزه با گروه‌‍‌های تروریستی به سازمان اطلاعات دستور می‌داد که «نشنیده و ندیده بگیرید» و به پلیس ترکیه دستور می‌داد که «دخالت نکنید».

وی تأکید کرد که اگر امروز گروه‌های تروریستی داعش و پ.ک.ک در میان مردم ترکیه حضور دارند و شاهد عملیات تروریستی آنان در داخل ترکیه هستیم، مقصر اصلی‌اش اردوغان و حزب حاکم عدالت و توسعه است.

معاون حزب جمهوری‌خواه خلق با اشاره به انفجار تروریستی اخیر در استانبول و کشته شدن 44 نفر از پلیس و شهروندان ترکیه، تصریح کرد که مردم ترکیه قربانی حمایت‌های اردوغان از داعش و پ.ک.ک شدند و مسئولیت خون‌های ریخته شده بر گردن اردوغان و دولتش است.

وی در ادامه سخنان خود اردوغان را متهم به کودتا علیه داوود اوغلو کرد و گفت: «احمد داوود اوغلو نخست‌وزیر سابق ترکیه، توانسته بود در انتخابات مجلس ترکیه 49.5 درصد از آرای مردم ترکیه را به دست آورد اما همین نخست‌وزیر یک شبه و با دستور اردوغان از نخست‌وزیری و دنیای سیاست کنار گذاشته شد. در همه جای دنیا به این حرکت اردوغان کودتا می‌گویند. این تصمیم اردوغان علیه دموکراسی و اراده ملی بود و چهره واقعی وی و حزب عدالت و توسعه را نشان داد. داوود اوغلو در حالی که دستور داده بود به فساد مالی سه نفر از وزیران و نزدیکان اردوغان رسیدگی شود، یک شبه با کودتای سیاسی از سمت خود برکنار شد.

«ولی آغ‌بابا» با اشاره به کشته شدن 450 شهروند ترکیه در یک سال اخیر به خاطر حملات تروریستی گفت: «در یک سال اخیر شاهد قتل‌عام تاریخی مردم ترکیه بوده‌ایم. امروزه هیچ شهری از ترکیه امنیت ندارد. از خیابان استقلال استانبول تا میدان قیزیل‌آی آنکارا، از مراسم عروسی در غازی عینتاب تا فرودگاه بین‌المللی آتاترک امنیت ندارد و صدها نفر از مردم ترکیه قتل‌عام در آن مکان‌ها شدند».

وی افزود :«کودکان یتیم و مادران بی‌فرزند شدند. در آخرین حمله تروریستی هم 44 نفر از پلیس و شهروندان دیگر ترکیه کشته شدند. در یک سال اخیر 450 نفر از مردم ترکیه به خاطر حملات انتحاری کشته شدند. در حالی که شاهد این همه حملات تروریستی و کشته شدن شهروندانمان هستیم، سازمان اطلاعات و پلیس ترکیه به جای مبارزه با تروریست‌ها و دستگیری آنان شروع به بازداشت و زندانی کردن روزنامه‌نگاران و مخالفان اردوغان می‌کنند.»

معاون حزب جمهوری‌خواه خلق با انتقاد شدید از دوران حکومت اردوغان گفت: «تعداد نظامیانی که قبل از دوران حکومت اردوغان در سال 2002 از طرف پ.ک.ک کشته می‌شدند با الآن قابل مقایسه نیست. اگر در آن زمان پ.ک.ک پلیس ترکیه را در کوه‌ها قتل‌عام می‌کرد، اکنون در امنیتی‌ترین نقطه شهر، پلیس‌ها و مردم بی‌گناه را قتل‌عام می‌کند. اگر امروزه داعش در ترکیه وجود دارد در سایه اردوغان وجود دارد. اگر امروزه داعش در مرکز استانبول مراسم نماز عید برگزار می‌کند در سایه اردوغان برگزار می‌کند. اگر امروزه داعش به راحتی در مرزهای ترکیه و سوریه رفت و آمد می‌کند در سایه اردوغان است. اگر داعش در مرکز استانبول حملات انتحاری انجام می‌دهد و مردمان بی‌گناه را می‌کشد در سایه اردوغان است. اگر در ترکیه مردم کشته می‌شود و حملات تروریستی انجام می‌گیرد مقصر اصلی‌اش اردوغان و حزب عدالت و توسعه است. مطمئن باشید روزی می‌رسد که اردوغان و دولتش تقاص حمایت از تروریست‌ها و خون‌های ریخته شده در ترکیه را خواهند داد.»

۱۳۹۵/۹/۲۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: