نسخه چاپی

تشكیل ستاد همكاری‌های ایران و عراق در حوزه آب و برق

با توسعه روزافزون همكاری‌های فنی و مهندسی صنعت آب و برق ایران با كشور عراق و سهم بیش از 90 درصدی صدور خدمات فنی مهندسی در بخش آب و برق به این كشور، این ستاد با دستور وزیر نیرو برای فراهم كردن بستر مناسب توسعه و رفع موانع همكاری‌ها تشكیل شده است.

به گزارش نما به نقل از شریان نیوز،با دستور چیت‌چیان وزیر نیرو، ستاد همکاری‌های ایران و عراق در حوزه آب و برق تشکیل و مهندس "بهرام نظام‌الملکی" به عنوان دبیر این ستاد منصوب شد.

با توسعه روزافزون همکاری‌های فنی و مهندسی صنعت آب و برق ایران با کشور عراق و سهم بیش از 90 درصدی صدور خدمات فنی مهندسی در بخش آب و برق به این کشور، این ستاد با دستور وزیر نیرو برای فراهم کردن بستر مناسب توسعه و رفع موانع همکاری‌ها تشکیل شده است.

بر این اساس، ستاد همکاری‌های ایران و عراق در حوزه آب و برق، وظایفی همچون پیگیری مطالبات شرکت‌های بخش خصوصی و دولتی صنعت آب و برق از طرف‌های عراقی، رفع موانع ورود بخش خصوصی به حوزه صادرات برق به کشور عراق و پیگیری تخصیص خطوط اعتباری برای اجرای پروژه‌های صنعت برق در کشور عراق، از محل صندوق توسعه ملی را به عهده دارد.

توسعه همکاری و تعامل با بخش اقتصادی سفارت ایران در عراق و همچنین رایزن بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران، رایزنی با نهادهای ذی‌ربط جهت اختصاص تسهیلات به فعالان صادراتی صنعت برق در قبال مطالبات معوقه آن‌ها از کارفرمایان عراقی با ارائه اسناد و مدارک مثبته و تأیید سندیکای صنعت برق ایران و همچنین توافق در خصوص تهاتر مطالبات معوقه فعالان صادراتی صنعت برق با مواد اولیه موجود در کشور عراق نیز از دیگر وظایف این ستاد خواهد بود.

حمایت از سرمایه‌گذاری و انتقال تکنولوژی و احداث خطوط تولید در عراق به منظور ساخت محصولات و تجهیزات مشترک و جلوگیری از رقابت مخرب بین شرکت‌های ایرانی صادرکننده خدمات صنعت آب و برق در بازار عراق از جمله مسئولیت‌هایی است که ستاد همکاری‌های ایران و عراق در حوزه آب و برق به عهده دارد.

۱۳۹۵/۹/۲۹

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...