نسخه چاپی

كار جمعی لازمه رونق اقتصادی كشور است

لازمه اشاعه فرهنگ كار جمعی تاكیدی بود كه معاون وزیر كار،تعاون و رفاه اجتماعی در سخنان خود برای ایجاد رشد و رونق اقتصادی در ایران ابراز كرد.

به گزارش نما به نقل از ایسنا، در نخستین کنفرانس و جایزه ملی مدیریت فرآیند و رهبری سازمان، که با حضور فعالان و صاحبنظران این عرصه در مرکز همایش های بین المللی سازمان صدا و سیما برگزار شد تعدادی از چهره‌های اقتصادی و سیاسی و تعدادی از وزارت‌خانه‌ها و بخش خصوصی در باره آخرین وضعیت مدیریتی کشور و متدهای هدایت سازمان به ارائه مطلب پرداختند.

در این مراسم سید حمید کلانتری -معاون وزیر کار،تعاون و رفاه اجتماعی- با اشاره به ضرورت اشاعه فرهنگ کار جمعی، اظهار کرد: اگر می خواهیم کشورمان رو به پیشرفت گذاشته و به رونق اقتصادی برسد باید فرهنگ کار جمعی تقویت و آن را در جامعه گسترش دهیم که یکی از مصادیق این همکاری و کار جمعی و گروهی در اینگونه همایش های علمی و تخصصی مشهود است.

وی با اشاره به این موضوع که، باید فرهنگ سرمایه های کوچک توسط مردم متشکل، تقویت و توسعه یابد، افزود: کشور امروز در شرایط ویژه اقتصادی قرار دارد و باید برای خروج از رکود، با فعال کردن ظرفیت‌های کشور در کارگاه‌های کوچک اقتصادی و مناطق محروم و تحریک تقاضا، رونق ایجاد کنیم.

در ادامه این کنفرانس رحیم زارع - سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس- و رضا رحمانی -قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت- در خصوص نقش و جایگاه مدیریت و رهبری سازمانی با هدف پیشرفت و اعتلای کشور موضوعاتی همچون لزوم قانون گذاری های صحیح جهت بهبود فرایند های سازمانی و تدوین و ابلاغ شیوه های مدیریتی را در سازمان هایی که به نوعی در حوزه های دولتی و غیر دولتی در حال فعالیت هستند را مطرح کردند و فرسودگی بخشی از بدنه سازمانی را نیازمند اصلاح ساختار و مدیریت نوین در این عرصه دانستند.

همچنین سخنرانان با بررسی سایر عوامل پیشرفت کشور ابراز داشتند که به خاطر امکانات و منابع وسیعی که ایران دارد و وجود هزاران میلیارد تومان نقدینگی در سیستم اقتصادی، با داشتن هنر هدایت این منابع و ایجاد اعتماد در مردم برای سرمایه گذاری، مشکلات اقتصادی و بیکاری حل خواهد شد.

در ادامه این مراسم، پنل های علمی تخصصی درحوزه مدیریت فرآیند و رهبری سازمان با ارائه مطالب علمی و دانشگاهی و همچنین مباحث اجرایی و عملیاتی برگزار شد و در پایان این کنفرانس نیز جایزه ملی مدیریت فرآیند و رهبری سازمان با حضور قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت و سخنگوی کمیسون اقتصادی مجلس به سازمان های برگزیده در این حوزه اهدا شد.

در حالی اولین دوره کنفرانس و جایزه ملی مدیریت فرآیند و رهبری سازمان برگزار می‌شود که به نظر می رسد می توان با توجه به جایگاه این سر فصل به خصوص در سازمان های دولتی که گاهی ضعف ساختار و مدیریت در آن احساس می‌شود، در دوره های آینده به صورت فراگیر تر منسجم تر برگزار شده و خروجی های آن به صورت قابل استفاده حداقل در ساز مان ها وزارت خانه هایی که در برگزاری آن همکاری داشتند مورد استفاده قرار گیرد.

۱۳۹۵/۹/۲۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...