نسخه چاپی

واكنش ترامپ به قطعنامه شورای امنیت علیه شهرك‌سازی‌ها

ترامپ از اوباما خواست قطعنامه شورای امنیت علیه شهرك‌سازی‌ها را وتو كند]رئیس‌جمهور منتخب آمریكا از دولت رو به پایان این كشور خواست قطعنامه پیشنهادی مصر علیه شهرك‌سازی‌های اسرائیل را وتو كند.

به گزارش نما به نقل از فارس، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور منتخب آمریکا روز پنج‌شنبه با صدور بیانیه‌ای از «باراک اوباما» رئیس‌جمهور کنونی این کشور خواست قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل علیه شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی را وتو کند.

وی در این بیانیه نوشته است: «این قطعنامه اسرائیل را در مذاکرات در موضع ضعف قرار داده و بی‌عدالتی در حق همه اسرائیلی‌ها است.»

شورای امنیت قرار است تا ساعتی دیگر به قطعنامه پیشنهادی مصر که خواستار توقف فوری شهرک‌سازی‌های اسرائیل در کرانه باختری و قدس شرقی است، رأی دهد.

رو به پایان بودن دوره ریاست‌جمهوری اوباما و ابراز ناخرسندی او از تداوم شهرک‌سازی‌ها، موجب شده تا اسرائیلی‌ها نسبت به خودداری دولت وی از وتوی این قطعنامه ابراز نگرانی کنند.

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی امروز در توئیتر نوشت که آمریکا باید با این قطعنامه مخالفت کند.

آخرین بار که شورای امنیت قطعنامه مشابهی را به رأی گذاشت، در سال 2011 بود. در آن سال، با وجود آنکه 14 عضو از مجموع 15 عضو شورای امنیت به قطعنامه رأی مثبت دادند، دولت اوباما از حق وتو استفاده کرد و مانع تصویب آن سند شد.

۱۳۹۵/۱۰/۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: