نسخه چاپی

سراج: قرارداد ۲۰ هزار میلیاردی در كیش باطل شد

رئیس سازمان بازرسی كل كشور از پیگیری های قضائی برای اعاده زمین ۲۰ هزار میلیاردی در منطقه آزاد كیش خبر داد.

به گزارش نما به نقل از مهر ناصر سراج با اشاره به عضویت ایران در آمبوزدمان آسیایی گفت: متناسب با این عضویت،اوایل سال تفاهم نامه قضایی با ارمنستان منعقد کردیم.

وی با اشاره به روابط خوب بین دو کشور،گفت: استرداد روادید هم با ارمنستان لغو شده است و یکی از بندهای تفاهم نامه ایران با سایر کشورها حمایت از اتباع ایران در کشورهای مختلف از جمله ارمنستان است.

سراج به وضعیت ایرانیان محبوس در ارمنستان اشاره و تصریح کرد با صحبت های انجام شده با مسئولان قضایی ارمنستان تعداد بسیار زیادی از این زندانیان آزاد شدند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در ادامه به پیگیری های قضائی در مورد یک قرارداد در کیش اشاره و تصریح کرد: قرارداد ۲۴۰هکتاری در کیش بین یک ایرانی دارای تابعیت کشورهای مختلف منعقد شده بود که با توجه به برخی بندها، متاسفانه این زمین به صورت رایگان معامله شدگ قرار داد مذکور مشکل آفرین بود و طوری بود که هیچ نیروی امنیتی هم نمی توانست وارد این ملک شود.

وی افزود: این ملک به اتباع بیگانه داده شده بود اما در یک ماه اخیر با پیگیری های انجام شده قرارداد ابطال شد و زودی به منطقه آزاد کیش ارجاع داده می شود. قیمت این زمین بیست هزار میلیارد تومان برآورد می شود.

در ادامه این دیدار، «اقوان هوسپیان» رئیس کمیته تحقیق و بازرسی ارمنستان ضمن ابراز خرسندی از سفر به ایران گفت: مشترکات تاریخی،جغرافیایی باعث شده است که ارمنستان به عنوان تنها کشور مسیحی و غیر مسلمان همسایه ایران،روابط بسیار خوبی با ایران دارد.

وی افزود: روابط بین دو کشور به توسعه روابط قضایی هم می انجامد.

هوسپیان با اشاره به جرائم ارتکابی از سوی ایرانیان در ارمنستان گفت: میزان این جرائم به شدت کاهش داشته است.
آمادگی دو طرفه برای توسعه روابط قضایی بین دو کشور وجود دارد.در کنار این روابط امکان سپری کردن محکومیت محبوسان در ارمنستان در ایران وجود دارد.

وی در پاسخ به این سوال که چه تعداد ایرانی در ارمنستان محبوس هستند و بیشترین جرائم ارتکابی چیست؟گفت: قاچاق مواد مخدر عمده جرم ارتکابی از سوی ایرانیان است.در کنار این موضوع،تصادفات منجر به جرح،خشونت فیزیکی هم از سایر جرائم است.

وی افزود: در حال حاضر دوازده ایرانی در ارمنستان بازداشت هستند و بیست نفر هم مجرم شناخته شدند. از هیچ کوششی برای سپری کردن محکومیت ایرانیان در کشور خودشان دریغ نمی کنیم.
هوسپیان در خصوص مجازات اعدام مواد مخدر گفت: به هیچ وجه مجازات اعدام نداریم و حبس ابد بیشترین مجازات است اما در رابطه با مواد مخدر بیشترین مجازات ۱۵الی ۲۰سال حبس است.

۱۳۹۵/۱۰/۵

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: