نسخه چاپی

پاكسازی چندین منطقه در شمال موصل

نیروهای عراقی امروز توانستند در محور شمالی شهر موصل با پیشروی در مناطق «الهیاكل»، «الفلاح» و كارخانه سیمان مواضع خود را تثبیت كنند.

به گزارش نما به نقل از فارس، نیروهای عراقی امروز (یکشنبه) در مناطق شمالی شهر موصل عملیات آزادسازی حومه موصل را در پیش گرفتند و توانستند در مناطق «الهیاکل»، «الفلاح» و کارخانه سیمان پیشروی کنند. نیروهای عراقی روز جمعه گذشته توانسته بودند وارد این مناطق شوند.

یکی از افسران ارتش عراق در گفت‌وگو با وبگاه روزنامه «العربی الجدید» در این باره گفت: درگیری‌ها بین نیروهای عراقی و داعش در مناطق «الهیاکل» از صبح امروز با پشتیبانی توپخانه آمریکایی‌ها آغاز شده است و پیشروی در مناطق «الهیاکل»، «الفلاح» و کارخانه سیمان، ادامه دارد.

او افزود: نیروهای عراقی در حال پاکسازی ساختمان‌های آزاد شده در این مناطق هستند.

از سوی دیگر سرلشگر «عبدالوهاب الساعدی» فرمانده نیروهای یگان مبارزه با تروریسم که در شرق موصل مستقر هستند، در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که نیروهای عراقی توانسته‌اند جلوی نفوذ عناصر داعش را به محله‌های آزاد شده بگیرند.

نیروی هوایی ارتش عراق نیز اعلام کرده است از ابتدای آغاز عملیات موصل، 1700 پرواز عملیاتی بر فراز موصل انجام داده است و روز گذشته نیز نیروی هوایی عراق حملاتی را در روستای «المحلبیه» در میان محور عملیاتی الحشد الشعبی و پلیس فدرال انجام داد.

در روستای القامشلیه» نیز در حمله جنگنده‌های عراقی 10 ترورییست داعشی کشته شدند و سنگرهای آن‌ها منهدم شد.

۱۳۹۵/۱۰/۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: