نسخه چاپی

اولویت اصلی جهان اسلام مبارزه با "تكفیر" است

دبیر كل حزب‌الله لبنان در مراسم یادبود دبیر كل جنبش الامه لبنان مبارزه با تكفیری‌ها را اولویت اصلی جهان اسلام دانست.

به گزارش نما به نقل از العالم، «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان سه شنبه در مراسم یادبود شیخ «عبدالناصر الجبری»، دبیرکل جنبش «الامة» لبنان، عضو مجمع عمومی مجمع جهانی تقریب و عضو تجمع علمای مسلمان سخنرانی کرد.

دبیر کل حزب الله لبنان با بیان اینکه جهان اسلام امروز با پدیده خطرناکی به نام افراط گری بی‌حد و حصر مواجه است، گفت: «ما باید با کسانی که درپی فتنه افکنی و ایجاد اختلاف بین پیروان مذاهب اسلامی هستند، مقابله کنیم».

وی در ادامه گفت: «تکفیر خطرناک‌ترین چیزی است که وارد امت اسلام شده است؛ در برخی از محافل شیعه نیز رویکردهای معینی وجود دارند که "شیعه انگلیسی" نامیده می‌شوند و همانگونه که رهبری ایران فرمودند اینها نیز روش تکفیر و خیانت و توهین به مقدسات را در پیش گرفته‌اند؛ نه فقط علیه بزرگان اهل سنت بلکه علیه بزرگان شیعه هم».

نصرالله افزود: «امروز تمام امکانات از قبیل شبکه‌های ماهواره‌ای برای این دو رویکرد تکفیری از جمله رسانه‌ها در دسترس است اما پخش شبکه‌ها مقاومت بر روی ماهواره‌های «عرب ست و نایل ست» ممنوع شده اس؛ این موضوع اتفاقی نیست بلکه کشورهای جهان فهمیده‌اند که امت اسلام گام‌های جدی درمقابل استکبار برداشته‌اندو موضعی واضح دارند».

وی با اشاره بر اینکه دفاع از مقاومت وظیفه همگان است، گفت: «امت اسلامی هرگز از فلسطین دست نخواهد کشید و در این راه از هیچ چیزی دریغ نخواهد کرد». او، همچنین، یادآوری کرد که «هدف دشمنان نابود کردن ارتش‌های کشورهای عربی و برچیدن محور مقاومت است تا فقط ارتش اسرائیل حرف اول را در منطقه بزند».

نصرالله با تأکید بر اینکه همه نیروهای مقاومت در منطقه پایدار و استوار ایستاده اند تا به پیروزی نهائی دست یابند، گفت: «آینده منطقه به نفع مقاومت رقم خواهد خورد، آینده ای که با فداکاری به دست خواهد آمد».

۱۳۹۵/۱۰/۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...