نسخه چاپی

آیا بارزانی از ریاست كردستان عراق كنار می‌رود؟

یكی از رهبران حزب دموكرات كردستان عراق از نشست دفتر سیاسی این حزب با گروه‌های كردی برای بحث درباره نخست‌وزیری، ریاست پارلمان و ریاست منطقه كردستان خبر داد.

به گزارش نما به نقل از تابناک، «آراس حسو میرخان» از اعضای بلندپایه حزب دموکرات کردستان عراق، اعلام کرد که در آینده‌ای نزدیک این حزب با دیگر گروه‌ها و احزاب سیاسی کُرد جهت بازچینی پست‌های اصلی وارد مذاکره خواهد شد.

او افزود: دفتر سیاسی حزب تلاش دارد تا برنامه جدیدی را تدوین کند و در این باره تلاش خواهیم کرد تا با طرف‌های سیاسی دیگر به خصوص «اتحاد میهنی کردستان» مشورت کنیم.

این وبگاه عراقی می‌نویسد: طبق اطلاعات دریافتی، حزب دموکرات در برنامه جدید خود بازبینی در پست‌های نخست‌وزیری، ریاست پارلمان و ریاست منطقه کردستان را پیشنهاد خواهد کرد.

مفاد کلی طرح حزب دموکرات کردستان، از این قرار است: تشکیل دولتی با ریاست حزب دموکرات کردستان و تقسیم وزارت‌خانه‌ها طبق سهم هر حزب در انتخابات که در این راستا حزب دموکرات اعلام آمادگی می‌کند که از وزارت منابع طبیعی به نفع حزب دیگری صرف نظر کند.

اما درباره ریاست منطقه کردستان عراق، همه طرف‌ها باید درباره انتخاب فردی برای این پست به توافق برسند و پارلمان نیز باید قانون مخصوصی در این باره تصویب کند.

«شبکه اخبار العراق» در انتها می‌نویسد: طرحی که حزب دموکرات کردستان عراق مطرح کرده است تا موعد انتخابات پارلمانی سال 2017 باید اجرایی شود.

۱۳۹۵/۱۰/۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...