نسخه چاپی

حمید روحانی: مجریان فتنه منافقان و بهائی‌ها بودند

رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی ایران گفت: بسیاری از مردم قدرت خرید لازم را ندارند و گرانی كمر مردم را خم كرده اما خبردار می‌شویم فلان فرد حقوق میلیونی می‌گیرد و دولت هم دفاع می‌كند.

به گزارش نما به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام حمید روحانی امشب در ویژه‌برنامه "پایان فتنه، پایان فریب" در مسجد فقیه سبزواری اظهار داشت: روزگاری آمریکا مانند یک اختاپوس پنجه در تمام شئون این مملکت انداخته بود و تصور می‌کرد تا دنیا دنیاست ایران در چنگ آمریکاست و هرگونه بخواهد می‌تواند با سرنوشت این ملت بازی و دارایی آنها را غارت کند.

رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی ایران ادامه داد: آنها جز کمونیست‌ها رقیب دیگری برای خود نمی‌دیدند، وقتی نهضت امام آغاز شد، حرکت و سخنان و کلام ایشان برای آمریکا ناشناخته بود، از این جهت آمریکا تصور کرد که این حرکت نیز یا زیر سر کمونیست‌هاست و یا یک حرکت مقطعی است و سریع تمام می‌شود.

روحانی ادامه داد: با به خاک و خون کشیده شدن قیام 15 خرداد نیز تصور کردند کار این حرکت دیگر تمام است و توانسته‌اند آن را درهم بشکنند اما سپس دیدند که حرکت ریشه در ماجرایی دارد که از نظر آنها شناخته شده نیست.

وی با اشاره به اینکه آمریکا دستور داده بود که شخصیت‌های ملی و مذهبی زیر نظر گرفته شوند و برنامه‌ها و نظریات آنها مدنظر باشد تاکید کرد: براساس این برنامه ریزی، 200 نفر را شاخص کردند و عنوان کردند که اینها خطرناک تر هستند و در راس آنها امام راحل بود که معتقد بودند ایشان حرف‌های تازه‌ای دارند اما معتقد بودند این حرف‌ها و حرکات خطرناک نیست و برای منافع آمریکا در ایران مشکلی ایجاد نمی‌کند.

رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: آمریکایی‌ها سپس مصونیت کاپیتولاسیون را برای مستشاران خود تصویب کردند و تصور می‌کردند با این برنامه با حرکت امام مقابله می‌کنند، امام نیز با سخنرانی‌های خود در نجف اسلام راستین را به مردم معرفی و مردم را عاشورایی کرد.

روحانی با اشاره به اینکه مردم با سخنان امام راه حسین(ع) و عاشورا را دریافتند تاکید کرد: این مردم منتظر فرصتی بودند تا کار استکبار جهانی را یکسره کنند و این فرصت را شهادت آقا مصطفی خمینی فراهم کرد و حرکت تکمیل شد و ملت ایران یکپارچه به صحنه آمد و هنوز آمریکا باور نداشت که اسلام یک مطلبی است که می‌تواند تمام جهانخواران را به زانو دربیاورد و دست آنها را از سرنوشت کشور قطع کند.

وی با بیان اینکه عدم شناخت از اندیشه و حرکت امام سبب سردرگمی آمریکا شده بود تاکید کرد: انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و نظام 2500 ساله شاهنشاهی منقرض و انقلاب به آرمانهای خود جامعه عمل پوشاند.

روحانی گفت: روز نخستی که انقلاب اوج گرفت استکبار جهانی وظیفه خود را مقابله با انقلاب تعریف کرد و اگر اسناد به دست آمده از لانه جاسوسی را مطالعه کنید این مطلب مشخص است.

رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی ایران با اشاره به اینکه خلوص امام قلب ملت ایران را تسخیر کرده بود اظهار داشت: آمریکا تا امروز حتی یک لحظه از توطئه علیه ایران دست نکشید زیرا منافع هنگفتی داشت و نمی‌توانست به سادگی از این منافع بگذرد، ایران از نظر سوق الجیشی برای آمریکا بسیار مهم بوده و هست و تصور می‌کرد با توطئه این انقلاب را از دست ایران بیرون می‌آورد و بار دیگر سرنوشت ملت ایران را به دست می‌گیرد.

روحانی ادامه داد: یکی از نخستین توطئه‌ها جنگ 8 ساله تحمیلی و سپس تحریم اقتصادی و همچنین استفاده از نیروی منافقان بود اما از اینها نتیجه نگرفت، آمریکا قرار نبود و نیست به سادگی دست از سر ایران بردارد پس روی به جنگ نرم آورد و تصور کرد با یک سلسله برنامه‌هایی به شکل گام به گام و خزنده جلو می‌آید و یک باره انقلاب را از درون متلاشی می‌کند و در این راستا بودجه‌هایی تصویب شد و دستگاه‌های تبلیغاتی عظیمی نیز پای کار آمدند و اتاق فکر تشکیل دادند و سفارتخانه‌هایی را برای حمایت ضدانقلاب حمایت کردند.

وی گفت: سلطنت‌طلبان، بهائی‌ها و همه کسانی که به نحوی با انقلاب سر ناسازگاری داشته و دارند در یک صف قرار گرفتند و سعی کردند در میان روحانیون کسانی که ضد انقلاب هستند را گزینش کردند و تمام اینها منجر به فتنه 88 شد، اما در فتنه 88 چه می‌خواستند؟ کارگردان و طراح و مجری که بود و چه کسانی آلت دست شدند. طراح قطعاً آمریکا و اسرائیل و انگلیس بود.

روحانی افزود: تصور کردند جنگ نرم را به راحتی در ایران هم پیاده می‌کنند، کارگردان اصلی فتنه 88 استکبار جهانی بود و منافقان و بهائی‌ها و تجزیه طلبان مجری این طرح بودند و درصدد اجرا به شدت فعال شدند، اما عده‌ای آلت دست واقع شدند.

وی گفت: ریشه اندیشه فکری آقای هاشمی از جبهه ملی گرفته شده است، ایشان در دوره‌ای تا جائی پیش رفت که می‌خواست زمینه حضور آمریکائی‌ها را به ایران فراهم کند و قضیه مک فارلین نمونه همین بود و می‌خواست امام را در عمل انجام شده قرار دهد اما امام چنین شخصیتی نبودند و دستور دادند کسی حق ندارد با وی مذاکره و ملاقات کند و مک فارلین دست از پادرازتر از ایران خارج شد.

رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی ایران تصریح کرد: برخی می‌گویند چه تفاوتی میان آمریکا با سایر کشورها وجود دارد؟ این سوال کسانی است که اصلاً الفبای سیاست را نمی‌دانند زیرا آمریکا یک کافر است و امام نیز چنین نظری داشتند.در این راستا برخی پیشنهاد دادند که شعار "مرگ بر آمریکا" حذف شود، امام زمانی که سخنی را پوچ می‌دید اصلاً آن را جواب نمی‌داد.

روحانی ادامه داد: برخی کفار سر جنگ با اسلام را ندارند، اسلام با اینها مشکلی ندارد اما آمریکا دائم در حال تصویب لوایح و قوانین ضد اسلام و ایران است، در تمامی توطئه‌های علیه ایران، آمریکا نقش داشته است. این کشور یک کافر حربی است و با اسلام نمی‌تواند سازش و همزیستی داشته باشد.

وی تاکید کرد: اگر کسی چشم به جان و مال و ناموس آدم داشته باشد باید وی را در خانه راه بدهیم؟ قطعاً کسی چنین کاری نمی‌کند، بعد از رحلت امام که مقام معظم رهبری رسالت ولایت فقیه را بردوش گرفت، هاشمی رفسنجانی همچنان به دنبال مطامع خود بود و می‌خواست رهبری را تحت تاثیر خود قرار دهد اما رهبری با خدا معامله کرده و دارای خلوص است و با تمام وجود پای اسلام و انقلاب و خون شهدا ایستاده است و برخلاف خواست اسلام ناب و قرآن کاری انجام نمی‌دهند.

روحانی گفت: هاشمی‌رفسنجانی درصدد بود به نحوی رهبری را تحت فشار قرار دهد و نامه ایشان به رهبری مصداق این مسئله است در حالی که مقام معظم رهبری ایستاد و آن توطئه نیز خنثی شد، در آن توطئه آمریکا طراح بود و منافقان و سلطنت طلبان مجری بودند و افراد جاه‌طلب و قدرت‌طلب نیز آلت دست قرار گرفتند و تصور می‌کردند می‌توانند با آن توطئه انقلاب را به چالش بکشند.

وی افزود: رهبری پیرو راه حسین(ع) و اسلام راستین و امام است و اجازه ندادند آن توطئه خطرناک به جایی برسد و از سوی دیگر مردم بابصیرت در 9 دی، تیر خلاص را بر قلب فتنه‌گران زدند و این حرکت دشمن را مایوس کرد و تمام زحمات دشمن را بر باد داد و توطئه چندین ساله آمریکا خنثی شد و دشمن نیز بهت زده شد.

رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی ایران گفت: دشمن دست بردار نیست و رها نمی‌کند، مقام معظم رهبری بارها در این زمینه هشدار دادند، کتابی آقای سریع‌القلم نوشته و اگر آن را مطالعه کنید متوجه عمق خطر می‌شوید، در این کتاب مسائل به نحوی مطرح شده که بدون غرب نمی‌توان به ترقی رسید.

روحانی افزود: این ادامه همان تفکری است که از نوک پا تا فرق سر باید فرنگی شویم و باید با جهان رابطه داشته باشیم تا پیشرفت کنیم، در کتاب ایران و جهانی شدن عنوان شده اگر می‌خواهیم جهانی شویم باید اسلامی را پیاده کنیم که با فرهنگ غرب همخوان داشته باشد یعنی اسلامی که محدود به نماز و روزه و عبادت باشد و و به سیاست کاری نداشته باشد زیرا جهان غرب دین را از سیاست جدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه براساس این تفکر باید اسلام آمریکایی انتخاب شود تاکید کرد: این کتاب ادامه می‌دهد سخن از استقلال در دهکده جهانی پوچ است و خودکفایی نیز بی معنا است و باید با غرب کنار بیائیم، اینها در گام نخست تلاش کردند با آمریکا مذاکره کنند زیرا تصور می‌کردند می‌توانند خواسته‌های آمریکا را پیاده کنند.

روحانی با اشاره به اینکه آمریکا همواره از مذاکره استقبال می‌کند اظهار داشت: هدف آنها از مذاکره در درجه نخست، شناسایی آدمهای ضعیف النفس است، در برجام هم دیدید امروز می‌گویند اشتباه کردیم، آمریکا افراد بی‌تجربه را خام می‌کند و فریب می‌دهد و نقشه‌های خود را پیاده سازی می‌کند، علاوه بر این در دل مذاکره دست به شناسایی انسان‌های خائن می‌زند و از آنها به عنوان جاسوس در مراکز حساس استفاده می‌کند.

وی ادامه داد: آمریکا با نفس مذاکره ملت‌ها را بدنام می‌کند زیرا خودش بی اعتبار و بی آبرو است و وقتی کشورها با این چهره مخدوش مذاکره می‌کنند به اعتبار خودشان نیز لطمه می‌خورد؛ امام راحل زمانی در پاسخ به درخواست برای ملاقات با شاه گفته بود شاه نجس است و اگر انگشتش به دریا برسد دریا نجس می‌شود، امروز آمریکا نیز چنین وضعی دارد.

روحانی تاکید کرد: همین که مذاکره کنند و با وزیر ما راه بروند، وزیر ما را بدنام می‌کنند و متاسفانه به خواست خود رسیدند، در زمان مذاکرات تهدید کردند و سخنان درشت به زبان آوردند و در مقابل دولتمردان ما فقط لبخند زدند.

وی افزود: عنوان کردند باید دست از آرمان‌های خود بردارید و به آزادیخواهان جهان کمک نکنید و نمایندگان ما نفس نکشیدند و از این طریق دشمن جری شد. راه مذاکره باز شد و برنامه‌ای که فتنه 88 با آن همه توطئه نتوانست در ایران پیاده کند، از طریق مذاکرات و سازش و کرنش در مذاکرات فراهم شد.

روحانی ادامه داد: کنار زدن ملت از صحنه اشتباه دیگری بود که صورت گرفت و سعی کردند ملت ایران را نامحرم نشان دهند و بگویند ملت نباید در جریانات سیاسی حاضر باشد، تمام تلاش امام این بود که مردم در صحنه باشند و اصلاً معنای جمهوری اسلامی همین است.

رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی ایران با اشاره به اینکه وقتی ملت در متن نقشه‌ها و برنامه‌ها نباشد یک بال نظام شکسته می‌شود ادامه داد: نیروهای انقلابی را تندرو خواندند تا از صحنه خارج کنند، از سوی دیگر ملت از متن مذاکرات بی خبر بودند و حتی در مواقعی به ملت توهین نیز شد. از سوی دیگر خط امام و رهبری نیز زیر سوال رفت.

روحانی گفت: دولت وعده‌های دروغ زیادی داد و امروز ملت ایران دیگر امروز نمی‌تواند مسائل را باور کند، نه تنها تحریم برداشته نشد بلکه تحریم‌ها اضافه شد؛ اشرافیگری را نیز دوباره رواج دادند، نظام اسلامی با ساده زیستی حرکت می‌کند اما بار دیگر تجملگرایی و اشرافیگری رواج داده شد.

وی بیان کرد: ملتی دارای استقلال است که روی پای خود بایستد و از مصرف‌گرایی دست بردارد اما متاسفانه در این جریان ضربه سنگینی وارد شد، طبق آمار رسمی 6 هزار کارتن خواب در تهران هستند و بسیاری از مردم قدرت خرید لازم را ندارند و گرانی کمر مردم را خم کرده اما خبردار می‌شویم فلان فرد حقوق میلیونی می‌گیرد و دولت هم دفاع می‌کند.

روحانی افزود: ملت ایران انتظار داشت اختلاف طبقاتی کم شود و مشکل مسکن و بیکاری حل شود اما با شعار خرید هواپیما مواجه شده‌اند، هواپیما مال حقوق نجومی بگیران است و مشکل مردم هواپیما نیست و یا به دنبال برطرف کردن مشکل ویزا هستند، اینها دغدغه سرمایه‌داران است و ملت دنبال اسلام و قانون الهی هستند و دنبال حل مشکلات اقتصادی هستند.

۱۳۹۵/۱۰/۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...