نسخه چاپی

میزان مالیات پرداختی بنیادمستضعفان در 11 سال گذشته

رئیس بنیاد مستضعفان با اعلام این‌كه تاكنون ۴۰۰۰ میلیارد تومان مالیات پرداخت كرده‌ایم، و در این زمینه بسیار شفاف عمل می‌كنیم، گفت: ۷۵ درصد برنامه ادغام، انحلال و فروش شركت‌های بنیاد مستضعفان انجام شده است.

به گزارش نما، محمد سعیدی‌کیا رئیس بنیاد مستضعفان در پاسخ به پرسشی مبنی بر وضعیت شرکت‌های بنیاد که سال گذشته قرار بود منحل، فروش یا ادغام شود،‌ افزود: در ساماندهی شرکت‌های بنیاد مصوبه‌ای داشتیم تا 70 شرکت بر اساس برنامه ادغام، فروخته یا منحل شود، در این راستا تقریبا 75 درصد انجام شده است.

وی با بیان این‌که در بخش ادغام 22 هلدینگ بنیاد به 11 هلدینگ کاهش یافته است،‌تصریح کرد:‌ به جز یک شرکت تمام ادغام ها انجام شده است.

وی یادآور شد: در بخش فروش نیز 70 درصد کار انجام شده از جمله قند قزوین، قزوین شهرکرد و... را فروخته‌ایم و همین طور شرکت‌هایی که قرار بود منحل شود 70 درصد عملیاتی شده است.

وی با تاکید بر این‌که شرکتی را برای فروش گذاشته‌ایم که مشتری نداشته به سمتی می‌رویم که آنرا منحل کنیم، اظهار کرد:‌ همه این شرکت ها بر اساس مزایده به فروش می‌رود، مثلا دو کارخانه قند از طریق مزایده در بورس به فروش رسانده‌ایم که البته در صورت عدم فروش هم می‌توانیم از طریق مذاکره این کار را انجام دهیم.

رئیس بنیاد مستضعفان در پاسخ به پرسش دیگر در خصوص اعتبارات محرومیت زدایی بنیاد گفت: قبلا 8 درصد سود بنیاد به کارهای محرومیت زدایی در سراسر کشور اختصاص می‌یافت، اما بر اساس مصوبه هیئت امنا بنیاد مستضعفان و در برنامه پنجم بنیاد 30 درصد سود بنیاد برای محرومیت زدایی هزینه می‌شود.

سعیدی‌کیا همچنین با بیان این‌که از 15 سال قبل مالیات شرکت‌های بنیاد بسیار شفاف پرداخت می‌شود، افزود: در 11 سال گذشته 4 هزار میلیارد تومان پرداخت مالیات داشته‌ایم و تسویه حساب مالیاتی بنیاد را تا سال 93 از وزارت اقتصاد گرفته‌ایم و اظهارنامه مالیاتی سال 94 را به وزارت اقتصاد داده‌ایم و آمادگی پرداخت آنرا داریم.

وی بیان کرد: حسابرس ما حسابرس کل کشور است که تلفیق همه بنیاد مستضعفان را انجام می‌دهد، امسال حسابرسی را برای همه مسئولان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی ارسال کرده‌ایم.
منبع: تسنیم

۱۳۹۵/۱۰/۱۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: