نسخه چاپی

سقوط سونامی تكواندو ایران در رنكینگ جهانی

فدراسیون جهانی تكواندو نخستین رده بندی بهترین‌های تكواندوی جهان را در سال 2017 اعلام كرد كه نمایندگان كشورمان در اوزان مختلف با سقوط روبرو بودند.

به گزارش نما به نقل از مشرق، سایت فدراسیون جهانی تکواندو در ششمین روز از آغاز سال جدید میلادی(2017)، اولین رده بندی بهترین های تکواندو جهان را اعلام کرد که در این میان نمایندگان ایران جایگاه قبلی خود را از دست داده‌‌اند. البته سجاد مردانی که در مسابقات جایزه بزرگ باکو مدال طلا کسب کرده بود جایگاه خود را حفظ کرد است.

سرانجام فرزان عاشورزاده و یا همان سونامی ایران که در المپیک برزیل با ناکامی عجیبی روبرو شد پس از دو سال صدرنشینی در وزن 58- کیلوگرم با 339/6 امتیاز به جایگاه چهارم سقوط کرده است. البته در همین وزن رامین هادی پور با 172.62 امتیاز چهاردهم است. ابوالفضل یعقوبی و بهنام اسبقی دو نماینده ایران در وزن 68- کیلوگرم به ترتیب با 175.75 امتیاز و 173.22 امتیاز در جایگاه نهم و دهم هستند.

مهدی خدابخش که به او لقب نابودگر تکواندو را داده بودند و او نیز در المپیک برزیل با شکست بزرگی روبرو شد حال پس از ماه‌ها صدرنشینی در وزن 80- کیلوگرم، با 306.75 امتیاز به رده پنجم سقوط کرده است. مسعود حجی زواره با 216.91 امتیاز در رده هشتم قرار گرفت.

البته میلاد بیگی پدیده تکواندوی دنیا که یک تکواندوکار ایرانی الصل است و در حال حاضر برای کشور جمهوری آذربایجان مبارزه می‌کند در این وزن با 336.23 امتیاز در رده دوم جای گرفته است.

در سنگین وزن مردان (80+ کیلوگرم)، سجاد مردانی تنها تکواندوکار المپیکی ایران است که با 339.34 امتیاز جایگاهش در رنکینگ فدراسیون جهانی تکواندو را حفظ کرده است و همچنان در رده سوم وزن چهارم المپیکی مردان قرار دارد. او نیز جزو سه تکواندوکار ناکام المپیک برزیل بود. در این وزن امید عمیدی با 97.89 امتیاز در جایگاه سی و دوم است.

در بخش بانوان کیمیا علیزاده با 165.44 امتیاز در رده یازدهم جایگاه وزن و در وزن 57- کیلوگرم است. در این وزن راحله آسمانی که برای تیم بلژیک مبارزه می کند، در جایگاه چهاردهم قرار دارد.

در وزن67- کیلوگرم، شکرانه ایزدی سی و چهارم است و در وزن 67+ کیلوگرم (وزن چهارم المپیکی)، اکرم خدابنده در رده 27 جای دارد.

۱۳۹۵/۱۰/۱۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...