نسخه چاپی

معاون «مركل» خواستار تعطیلی مساجد سلفی‌ها شد

معاون صدراعظم آلمان ضمن تاكید بر اقدام كشورش در مبارزه با سلفی‌ها گفت كه مساجد مربوط به آنها باید تعطیل شوند و افرادی با این گرایش هم باید هر چه زودتر از كشور اخراج شوند.

به گزارش نما به نقل از فارس: «زیگمار گابریل» معاون صدراعظم و وزیر اقتصاد آلمان خواستار اقدامات سخت‌گیرانه‌تری علیه اسلام‌گرایی در این کشور شد.

این مقام بلندپایه آلمانی در این مورد به نشریه «اشپیگل» گفت: «هر چه زودتر باید مساجد سلفی‌ها بسته و جوامع آنان منحل شود و افرادی که در این حوزه تبلیغ می‌کنند هم باید اخراج شوند. چرا که آنهایی که خشونت را ترویج می‌کنند، از آزادی مذهبی لذتی نمی‌برند».

این سیاستمدار آلمانی گفت که در برابر رویکردهای اینچنینی هیچ گونه اغماضی صورت نخواهد گرفت و افزود: «اگر ما در زمینه مقابله با اسلام‌گرایی و تروریسم جدی باشیم، این اقدامی باید مبارزه فرهنگی باشد.»

گابریل همچنین گفت که این سیاست به معنی پیوستگی در جامعه است و این تضمین که مناطق شهری و روستایی فراموش نشده‌اند تا مردم گرایش بیشتری به افراط‌گرایی پیدا کنند. نیمی از افرادی که (از آلمان) به سوریه رفته‌اند از اتباع این کشور هستند و حتی پدر و مادر آلمانی دارند.»

موضوع‌گیری گابریل در شرایطی است که 2 هفته پیش در جریان حمله به بازار کریسمس در برلین 12 نفر کشته و حدود 50 تن هم زخمی شدند. داعش مسئولیت این اقدام را بر عهده گرفت. تبعه تونسی عامل این اقدام هم 4 روز بعد در ایتالیا کشته شد.

۱۳۹۵/۱۰/۱۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: