نسخه چاپی

اونس طلای 1600 دلاری با توئیت های جنجالی ترامپ

تحلیلگران اقتصادی بلومبرگ پیش بینی كردند قیمت طلا در سال 2017 میلادی به بیش از 1600 دلار در هر اونس افزایش یابد.

به گزارش نما به نقل از بورس کالای ایران، تحلیلگران اقتصادی پیش بینی کرده اند قیمت جهانی طلا در سال 2017 میلادی با رشد 13 درصدی روبرو خواهد شد، این در حالی است که قیمت طلا در سال گذشته نیز با رشد 9 درصدی همراه شده است.

نظرسنجی بلومبرگ از کارشناسان اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی نیز نشان می دهد 42 درصد پاسخگویان پیش بینی کرده اند که طلا در سال 2017 میلادی بهترین عملکرد را خواهد داشت.

موسسه مالی گلدکور اعلام کرده است که بی ثباتی های سیاسی و اقتصادی جهان و اظهارات جنجالی ترامپ موجب خواهد شد تا قیمت طلا امسال به بیش از 1600 دلار در هر اونس برسد.

به نظر می رسد نگرانی های مربوط به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و برگزاری انتخابات سرنوشت ساز در فرانسه و آلمان می تواند تاثیر زیادی بر روند صعودی قیمت طلا داشته باشد.

تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که دوره ترامپ سرآغاز فصل تازه ای برای طلا و افزایش تقاضای مکان امن سرمایه گذاری برای این فلز زرد خواهد بود.

نظرسنجی بلومبرگ از 26 کارشناس ارشد اقتصادی نشان می دهد که قیمت طلا در سال 2017 میلادی بیش از 13 درصد رشد خواهد داشت.

وقوع جنگ تجاری احتمالی بین آمریکا و چین، حملات هکری ادعایی روسیه علیه آمریکا ، روند پیچیده خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و انتخابات فرانسه و آلمان و هلند می تواند مهمترین عوامل موثر بر افزایش قیمت طلا باشد.

قیمت طلا از ابتدای سال 2017 میلادی روندی صعودی داشته است. بیش از دو سوم تحلیلگران و سرمایه گذاران بین المللی در نظر سنجی بلومبرگ پیش بینی کرده اند که قیمت طلا در سال 2017 میلادی افزایش خواهد یافت.

بر پایه گزارش سایت طلا نظر سنجی بلومبرگ نشان می دهد که قیمت طلا در سال 2017 میلادی بین 1300 تا 1600 دلار در هر اونس در نوسان خواهد بود وبه طور میانگین به 1350 دلار خواهد رسید.

به نظر می رسد افزایش تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور و در حال توسعه به ویژه چین و هند تاثیر زیادی بر روند نوسانات قیمت طلا در کوتاه مدت خواهد داشت.

۱۳۹۵/۱۰/۱۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: