نسخه چاپی

در نشست خبری جنجالی ترامپ چه گذشت؟

رئیس جمهور منتخب آمریكا برای اولین بار پس از پیروزی ماه نوامبر در برابر خبرنگاران قرار گرفت تا به سوالات آنها پاسخ دهد.

به گزارش نما به نقل از میزان، اولین نشست رسانه ای ترامپ همراه با جنجالی بود که در طول مبارزه های انتخاباتی از آن بهره برده بود اما به نظر می رسد حالا جنجال جنگ اطلاعاتی روسیه علیه آمریکا دامن خود او را گرفته است.

نهادهای اطلاعاتی آمریکا گفته اند که سازمانهای اطلاعاتی روسیه اطلاعاتی را درباره دونالد ترامپ به دست آورده اند که می تواند مایه شرمساری خود او شود.

ترامپ درباره درز این اطلاعات گفت: «به نظر من اتفاقاتی که رخ داده اند شرم آور هستند. این شرم آور است که اسرار نهادهای اطلاعاتی ما به بیرون درز پیدا می کنند. آن هم اطلاعاتی که مشخص است دروغ و جعلی هستند. چنین اقداماتی فقط در آلمان نازی رخ می دهند.»

نهادهای امنیتی و اطلاعاتی آمریکا همچنین گفته اند که روسیه با هدف کمک به کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ در نفوذ به ایمیل های دموکرات ها مشارکت داشته است.

ترامپ گفت: «وقتی من رهبری کشور را به عهده بگیرم، روسیه برای ما احترام بسیار بیشتری قائل می شود، نسبت به زمانی که دیگران کشور را رهبری می کردند. این را خواهید دید. این فقط مخصوص روسیه نیست. ببینید چه اتفاقی رخ داده است. چین به 22 میلیون حساب کاربری اینترنت نفوذ کرد. چون ما هیچ سیستم دفاعی نداریم.»

یکی از مهم ترین وعده های انتخاباتی دونالد ترامپ، ساختن دیواری بین مکزیک و آمریکا بود. ترامپ صراحتا گفته بود هزینه ساخت این دیوار را مکزیک باید بپردازد.

رئیس جمهور منتخب آمریکا گفت: «ما این دیوار را می سازیم. من می توانم حدود یک سال و نیم صبر کنم تا مذاکرات ما با مکزیک به نتیجه برسد. مذاکراتی که به محض ورود من به کاخ سفید آغاز می شود. نمی خواهم صبر کنم. در نهایت مکزیک به نحوی هزینه این دیوار را بازپرداخت می کند.»

دونالد ترامپ روز 20 ژانویه یعنی حدود یک هفته دیگر، به عنوان رئیس جمهور جدید آمریکا سوگند یاد می کند و جانشین باراک اوباما می شود.

۱۳۹۵/۱۰/۲۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: