نسخه چاپی

بحرین سفیر عراق را احضار كرد

وزارت خارجه بحرین سفیر كشور عراق در منامه را احضار كرد تا مراتب اعتراض خود را نسبت به اظهارات مقامات عراقی پیرامون حكم‌های قضایی صادره در بحرین ابراز كند.

به گزارش نما ، ایسنا به نقل از النشره نوشت: وحید مبارک سیار، معاون وزیر خارجه بحرین در امور منطقه‌ای و شورای همکاری در بحرین اعلام کرد که کشورش به شدت اظهارات مطرح شده از سوی نوری مالکی، معاون رئیس جمهوری عراق و همچنین سخنگوی وزارت خارجه عراق در مورد حکم‌های قضایی اخیر در بحرین را محکوم کرده و قاطعانه با چنین اظهاراتی مخالف است. این مقام بحرینی خواهان انتقال این ناخرسندی به دولت عراق شد.

وحید مبارک سیار تاکید کرد که بحرین کاملا مخالف هر گونه مداخله در امور دستگاه قضایی‌اش که "از تمامی معیارهای عملکرد مستقل" برخوردار است.

وی از عراق خواست تا هر چه سریعتر از چنین سخنانی که مداخله غیر قابل قبول در امور بحرین و نقض منشور سازمان ملل و سازمان همکاری اسلامی و اتحادیه عرب به شمار می‌آید و با اصول برادری میان دو کشور همخوانی ندارد و بر سر تلاش‌ها برای توسعه این روابط سنگ اندازی می‌کنند دست بردارد.

این مقام بحرینی با تاکید بر حمایت کشورش از هر آنچه که در تحقق امنیت و ثبات عراق نقش دارد، در عین حال گفت که دولت عراق باید به تمامی تدابیری که می‌تواند در تحقق امنیت و ثبات عراق نقش داشته باشد، پایبند باشد.

۱۳۹۵/۱۰/۲۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: