نسخه چاپی

ورود هیئت جمهوری اسلامی ایران به قزاقستان

هیات جمهوری اسلامی ایران به سرپرستی حسین جابری انصاری معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه جهت شركت در اجلاس آستانه در خصوص بحران سوریه ظهر امروز به وقت محلی وارد شهر آستانه پایتخت قزاقستان می شود

به گزارش نما به نقل از برنا، هیات جمهوری اسلامی ایران به سرپرستی حسین جابری انصاری معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه جهت شرکت در اجلاس آستانه در خصوص بحران سوریه، ظهر امروز به وقت محلی وارد شهر آستانه پایتخت قزاقستان می شود. این هیات که جمعه شب تهران را به مقصد آلماتی ترک کرد، بلافاصله پس از ورود به آستانه رایزنی های خود با هیاتهای اعزامی از سوی روسیه و ترکیه به اجلاس سوریه را آغاز خواهد کرد. هدف از رایزنی ها میان سه کشور فراهم کردن مقدمات برگزاری موفق تر اجلاس آستانه است.

یادآوری می شود اجلاس آستانه که به میزبانی دولت قزاقستان و با نظارت روسیه، ترکیه و جمهوری اسلامی ایران در تاریخ 4 و 5 بهمن ماه برگزار می شود، اهدافی چون تثبیت آتش بس، رویارویی موثر با تروریسم و انجام گفتگوهای سوری - سوری میان دولت و معارضه سوریه جهت فراهم کردن مقدمات وصول به یک راه حل سیاسی برای بحران سوریه را در دستور کار خود دارد.

۱۳۹۵/۱۱/۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: