نسخه چاپی

مصلحی به كمیسیون امنیت ملی می‌رود

عکس خبري -مصلحي به کميسيون امنيت ملي مي‌رود

وزیر اطلاعات هفته جاری برای پاسخگویی به سؤال نمایندگان تهران و مشكین‌شهر به كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس می‌رود.


به گزارش نما، سید حسین نقوی نماینده مردم ورامین و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس بررسی روابط ایران و فدراسیون روسیه با حضور سفیر ایران در روسیه را یکی از دستورکارهای این هفته کمیسیون متبوعش دانست و اظهار داشت: قرار است در این جلسه سفیر گزارشی از آخرین تحولات در روابط ایران و روسیه ارائه و به سؤالات اعضای کمیسیون پاسخ دهد.

وی افزود: رسیدگی به سؤالات الیاس نادران و یونس اسدی نمایندگان تهران و مشکین‌شهر با حضور حیدر مصلحی وزیر اطلاعات نیز در دستور کار کمیسیون قرار دارد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بر همین اساس یادآور شد: رسیدگی به اقدام کانادا در تعطیلی سفارت‌خانه‌اش در تهران نیز با حضور مسئولین ذی‌ربط سه‌شنبه هفته جاری در کمیسیون سیاست خارجی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: ما اقدام کانادا را یک اقدام دیپلماتیک و در راستای روابط دیپلماتیک نمی‌دانیم، بلکه آن را یک رفتار افراطی منبعث از مسائل دیگر می‌دانیم، چرا که سفارت کانادا مدت‌هاست به حالت نیمه‌تعطیل درآمده بود، چون کانادا نمی‌توانست سفارت‌خانه‌اش را تأمین مالی کند و کارکنانش را تعدیل کرده بود و سفارتخانه فعالیت آن چنانی نداشت اما اینکه یک دفعه اقدام به بهره‌برداری سیاسی از تعطیلی سفارتخانه، می‌کنند، در راستای سناریویی است که دیگران علیه ایران طراحی کردند، یعنی این اقدام کانادا در راستای سناریوی طراحی شده توسط آمریکایی‌ها و صهیونیست‌هاست، بنابراین یک اقدام دیپلماتیک نیست.

سید حسین نقوی در خاتمه خاطرنشان کرد: کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌خارجی می‌خواهد این موضوع را ریشه‌یابی کند و مختصات این اقدام و ارتباط آن با سناریویی که آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران طراحی کردند، را پیدا و بتواند اقدامات مناسب مقابله‌ای را تعریف کند.
ثبت: ۱۳۹۱/۶/۲۵

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: