نسخه چاپی

خاطرات شنیدنی گلریز در برنامه دیشب «خندوانه»

شب گذشته رامبد جوان میزبان خواننده دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بود.

به گزارش نما به نقل از مشرق، شب گذشته رامبد جوان میزبان خواننده دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بود.

محمد گلریز خواننده موسیقی پاپ و سنتی کشورمان با حضور در جمع خندوانه‌ای‌ها، از خاطرات خود در روزگار گذشته گفت.

گلریز در ابتدای برنامه در خصوص ارتباطش با مردم اظهار داشت: با مردم رو راست هستم. حرف دل و زبانم یکی است و خالصانه کار می‌کنم.

وی درباره علاقه‌مندی‌اش به خوانندگی گفت: از دوران کودکی به خواندن علاقه داشتم. پدرم از خواننده‌های قدیمی بود و در عرصه اشعار معنوی فعالیت داشت. من همراه پدر به این محافل می رفتم.

خاطرات شنیدنی گلریز در برنامه دیشب «خندوانه»
گلریز درباره آغاز حرفه‌ای کار خود بیان کرد: سال 53 وارد رادیو شدم. شاگرد مرحوم خوانساری بودم و سال 55 با گروه شیدا فعالیت خودم را شروع کردم. بعد از اینکه انقلاب شد، به عنوان خواننده انقلابی شروع به خواندن کردم. اولین آهنگی که از صدای جمهوری اسلامی پخش شد، آهنگ «معلم» در وصف آیت‌الله طالقانی بود.

خواننده انقلاب در خصوص خوانندگی برای خانواده بیان کرد: با توجه به اینکه خیلی برای آن‌ها خواندم، به من می‌گویند نخوان! ما اغلب در حال تمرین هستیم و بعضی اوقات در ماشین هم تمرین می‌کنم. مدتی پیش در پشت چراغ قرمز شیشه‌های ماشین بالا و در حال تمرین بودم؛ دیدم چند نفر بهت زده به من نگاه می‌کنند و گفتند خدا شفا بده (خنده).

وی در خصوص استفاده از شهرتش در میان مردم، تصریح کرد: مردم خیلی لطف دارند؛ اما من نسبت به این مسئله حساسيت دارم. خاطره‌ای از اوایل انقلاب برایتان تعریف می‌کنم. منزل ما چهار راه آب سردار در خیابان ایران بود. یک روز در صف نانوایی رفته بودم؛ در صف آقای رجایی را دیدم. آن زمان ایشان وزیر آموزش و پرورش بود. با همان لباس ساده پشت سر من ایستاده بودند. با حالت مودبانه، کنار آمدم و گفتم بفرمایید جلو، گفتند: نه، نه، اصلا. مبهوت شده بودم. شهدای ما اینگونه بودند. ما نباید از جایگاه و شهرتمان سوء استفاده کنیم. حق همه در مسائل اجتماعی یکسان است.

گلریز خاطره خود را در خصوص روزهای انقلاب اینگونه بیان کرد: زمانی که امام خمینی (ره) وارد ایران شدند، گروه سرود ما دو گروه شد. گروهی در فرودگاه بودند و ما به عنوان بخش دیگر، سرود «برخیزید ای شهیدان را خدا» را در حضور امام خمینی (ره) در بهشت زهرا خواندیم؛ صحنه به یاد ماندنی بود.

در بخشی از برنامه محمد گلریز سرودهایی برای مخاطبان اجرا کرد. همچنین این خواننده برای برنامه خندوانه ترانه‌ای نوشته بود و در برنامه خواند.

۱۳۹۵/۱۱/۱۲

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: