نسخه چاپی

چند درصد روس‌ها از پوتین راضی‌اند؟

نتایج یك نظرسنجی جدید نشان می‌دهد كه اغلب مردم روسیه ازعملكرد ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری این كشور رضایت دارند.

به گزارش نما به نقل از روسیا الیوم، براساس نتایج آخرین پژوهش «مرکز نظرسنجی عمومی روسیه» 85.6 درصد مردم این کشور پوتین را محبوبترین سیاستمدار می دانند.
براساس این نتایج که روز پنجشنبه (14 بهمن) منتشر شد، میزان محبوبیت عمومی رئیس جمهوری روسیه همچنان رو به افزایش است و نسبت به نظرسنجی قبلی درآغاز ماه ژانویه که 85 درصد بود، اندکی رشد کرده است.
طبق نتایج این نظرسنجی، 54.3 درصد از پرسش شوندگان اعلام کردند که به پوتین اعتماد دارند.
همچنین در این نظرسنجی، مشخص شد که 18 درصد روس ها دیمیتری مدودف نخست وزیر روسیه را قبول دارند و میزان اعتماد به ارتشبد سرگئی شویگو وزیر دفاع این کشور هم 17.7 درصد است.
براساس نتایج این نظرسنجی، 61 درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی هم عملکرد دولت روسیه را تایید می کنند. پوتین پیشتر اعلام کرده بود که با توجه به وضعیت روسیه، نتایج عملکرد حکومت و بازتاب آن درافکار عمومی برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال 2018 تصمیم گیری می کند.
علت اصلی افزایش محبوبیت پوتین، بهبود نسبی شرایط اقتصادی روسیه در جریان بحران مالی جهانی، قدرت نمایی مسکو در برابر غرب، الحاق شبه جزیره کریمه به این کشور، بمباران مواضع تروریست ها به ویژه داعش در سوریه و رد فشارهای آمریکا و کشورهای غربی-عربی ضدسوری برای قطع آن ارزیابی می شود.
زمان تعیین شده برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری روسیه، ماه مارس 2018 است که براساس برخی گزارش ها پوتین برای شرکت در آن اعلام آمادگی کرده است.
طبق قانون اساسی روسیه، یک فرد می تواند دو دوره متوالی رئیس جمهوری این کشور باشد و پوتین رئیس جمهوری کنونی نیز امکان نامزد شدن در انتخابات ریاست جمهوری سال 2018 را دارد.

منبع: العالم

۱۳۹۵/۱۱/۱۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...