نسخه چاپی

گفت‌وگو ی موگرینی و تیلرسون درباره برجام

اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای اعلام كرد كه مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در دیدار با وزیر خارجه جدید آمریكا به تفصیل به بررسی موضوع برجام پرداخت.

به گزارش نما به نقل از فارس، اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد، «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست‌ خارجی اتحادیه اروپا در نخستین دیدار خود با «رکس تیلرسون» وزیر خارجه جدید آمریکا به تفصیل درباره موضوعاتی نظیر برجام، تروریسم، روسیه و اوکراین بحث و گفت‌وگو کرد.

بنا بر گزاش خبرگزاری «رویترز»، یک مقام کاخ سفید اعلام کرد، موگرینی روز پنج‌شنبه وجمعه در واشنگتن است تا برای نخستین بار از زمان روی کار آمدن «دونالد ترامپ» در کاخ سفید با مقامات آمریکایی دیدار کند.

به گفته این مقام کاخ سفید، موگرینی روز پنج‌شنبه با «مایکل فلین» مشاور امنیت ملی ترامپ نیز دیدار و گفت‌وگو کرده است.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای پس از دیدار با تیلرسون اعلام کرد، از این «دیدار خشنودم» و در این دیدار، «درباره بسیاری از مسائلی که با آن مواجه هستیم به تبادل آزادنه دیدگاه‌ها پرداختیم».

در این بیانیه همچنین آمده است، طرفین‌ «درباره روابط فرااقیانوسی، چالش مشترک مبارزه با تروریسم، تلاش برای تقویت پدافند اروپا و روابط با روسیه و همچنین توافق هسته‌ای ایران (برجام) و بحران‌های اصلی جامعه جهانی از اوکراین گرفته تا سوریه» گفت‌وگو کردند.

بنا بر این گزارش، وزارت خارجه آمریکا هنوز جزئیات مربوط به این دیدار را منتشر نکرده است.

۱۳۹۵/۱۱/۲۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: