نسخه چاپی

بازیگر موهن به قرآن اخراج شد +عكس

عکس خبري -بازيگر موهن به قرآن اخراج شد +عکس

شورای انجمن هنرمندان اردن اسماء مصطفی، بازیگر ئتاتر این كشور را به دلیل اهانت به كلام وحی از این انجمن اخراج كرد.

به گزارش نما به نقل از ایکنا، ساری اسعد، رئیس انجمن هنرمندان اردن در این باره گفت: این انجمن اسماء مصطفی را به دلیل تحریف آیه‌ای از قرآن اخراج کرده است.

وی افزود: انجمن هنرمندان اردن برای رسیدگی به شکایت‌ها علیه اسماء مصطفی جلسه انضباطی فوق‌العاده تشکیل داد و تصمیم به اخراج وی و حذف اسمش از لیست هنرمندان گرفت.

ساری اسعد با بیان اینکه اسماء مصطفی معنی آیاتی را که تحریف کرده، نفهمیده است، وی را بازیگری خودشیفته توصیف کرد که برای رسیدن به شهرت از دین اسلام سوء استفاده می‌کند.

اسعد گفت: من از او خواستم که مطلبی را که در فیس بوک نوشته، حذف و از مردم به خاطر توهین به قرآن عذرخواهی کند؛ اما او نپذیرفت، به همین دلیل انجمن هنرمندان جلسه‌ای فوق‌العاده تشکیل داد و تصمیم به اخراج وی که بازیگر مطرحی نیست، گرفت.

پیش‌تر این هنرپیشه اردنی در صفحه فیس‌بوک خود آیه اول و دوم سوره تکاثر« أَلْهَاکُمُ التَّکَاثُرُ، حَتَّى زُرْتُمُ الْمَقَابِرَ: تفاخر به بیشترداشتن شما را غافل داشت، تا کارتان [و پایتان] به گورستان رسید» را تحریف کرده و نوشته بود: «الهاکم التکاثر، حتی زرتم المسارح».

وی انگیزه خود از تحریف قرآن را تشویق مردم به تماشای تئاتر اعلام کرده بود!

این اقدام موهن اعتراض مردم اردن و جامعه هنرمندان این کشور را برانگیخت و چند تن از بازیگران اردنی دادخواست‌هایی علیه اسماء مصطفی تنظیم و از وی شکایت کردند.

۱۳۹۵/۱۱/۲۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: