نسخه چاپی

كلاه گشاد میلیاردی كه عرب‌ها سر پرسپولیس گذاشتند

به گزارش نما - فرهنگستان فوتبال نوشت: با وجود آمارهایی که از تعداد رسمی تماشاگر بازی پرسپولیس با الهلال به ثبت رسیده کارگزار طرف قرارداد با باشگاه ایرانی در مسقط زیر بار فروش بلیت‌ها نمی‌رود!

باشگاه پرسپولیس برای این که در عمان با مشکلی از بابت فروش بلیت به علاقمندان روبرو نشود با یکی از کارگزاران عمانی قرارداد همکاری بست منوط به این که درآمدهای حاصله از بلیت فروشی بازی با الهلال به نسبت خاص میان طرفین تقسیم شود.

در شرایطی که آمارهای رسمی از حضور نزدیک به ۱۴ هزار نفر در ورزشگاه سلطان قابوس برای تماشای بازی دو تیم حکایت داشت و رسانه های سعودی نیز از دخالت یکی از شیوخ ثروتمند ریاض در خرید ۱۳ هزار بلیت برای ورود رایگان طرفداران الهلال به ورزشگاه خبر داده بودند کارگزار عمانی پرسپولیسی ها همچنان به ضرس قاطع مدعی است بلیت چندانی در مسقط به فروش نرفته است.

کارگزار عمانی با انتشار تصاویری از بلیت های چاپ شده برای بازی پرسپولیس با الهلال مدعی است بیشتر تماشاگرانی که وارد ورزشگاه شدند بدون خرید بلیت و از ورودی های گسترده ورزشگاه خود را به سکوها رسانده و تنها تعداد محدودی بلیت تهیه کردند که تعداد آن کاملا مشخص است.

کارگزار عمانی حتی در اثبات ادعای خود تصاویری از بلیت های فروخته نشده را نیز منتشر کرد تا از پرداخت هر گونه پولی به باشگاه پرسپولیس خودداری کند.

با این تفاسیر به نظر می رسد ماجرای بلیت فروشی و درآمد میلیاردی که برای چند روزی پیرامون اردوی پرسپولیس در عمان شنیده می شد هنوز ادامه داشته باشد چون بر اساس آمار ثبت شده در سایت های رسمی نزدیک به ۱۳ هزار و ۷۵۰ نفر بازی دو تیم را از نزدیک تماشا کردند که برحسب هر بلیت ۵ ریال عمان فروش این تعداد بلیت رقم هنگفتی خواهد بود که با ادعاهای کارگزار عمانی پرسپولیسی ها بعید است درآمد میلیاردی به باشگاه تهرانی برسد.

حسین تقوی، کارگزار اسکان، برنامه ریزی و فروش بلیت مسابقه پرسپولیس و الهلال در این خصوص می گوید که از ظرفیت ۳۴۰۰۰ نفری ورزشگاه سلطان قابوس، فقط ۲۰ هزار بلیت در اختیار داشته و ۱۵۰۰ بلیت را فروخته و نمی داند چطور تماشاگران حریف به زمین آمده اند و این کار را توطئه سعودی ها خوانده است.

البته جواب خیلی پیچیده نیست و ربطی به توطئه و این مباحث ندارد. یک ضرب و تقسیم ساده نشان می دهد که از ۳۴ هزار بلیت ابتدا، ۱۳ تا ۱۴ هزار بلیت در اختیار عربستانی ها قرار گرفته و ۲۰ هزار هم به صورت بلیت چاپ شده در اختیار این کارگزار قرار گرفته است.

البته که هیچ کس به غیر از مسئولان پرسپولیس اجازه نداشته اند ۱۴ هزار بلیت را به عربستانی ها بدهند و اصولا بلیت بازی به جز آنها در اختیار کسی نبوده است.

حالا محاسبه قیمت بلیت به ادعای روزنامه عربستانی در کنار تعداد ۱۳ هزار بلیت فروش رفته نشان می دهد که این بازی ۶٫۵ میلیارد تومان درآمد داشته که شیخ عربستانی پرداخت کرده و مسئولان پرسپولیس از آن اظهار بی اطلاعی می کنند.

هر چند سوال روزهای اول این بود که با اجازه چه کسی میزبانی ایران به عربستانی ها فروخته شده اما حالا سوال اینجاست که این ۶٫۵ میلیارد را کجا برده اند؟ چه کسی این پول ها را گرفته و چرا صدایش در نمی آید؟


۱۳۹۵/۱۲/۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...