نسخه چاپی

نخستین ژنرال روسی در سوریه مجروح شد

این ژنرال روسی در جریان نبرد برای بازپس گیری پالمیرا، با انفجار یك مین زمینی به شدت مجروح شد.

به گزارش نما رییس اداره آموزش رزمی منطقه نظامی غربی روسیه، سرلشکر «پتر میلیوخین» (Petr Milyukhin) در نبرد پالمیرا در سوریه به شدت مجروح شده است. شماری از رسانه های روسی این خبر را منتشر کرده اند. به گزارش روزنامه «فونتاکا»، این اولین ژنرال روسی است که در سوریه مجروح می شود.
نخستین ژنرال روسی در سوریه مجروح شد

طبق خبر این روزنامه، میلیوخین با انفجار یک مین زمینی حدود یک هفته قبل مجروح شد و دو پا و یک چشم خود را از دست داد.
این ژنرال روسی کمک های اولیه را در محل دریافت کرد، ولی به علت وخامت اوضاع جسمی با یک پرواز ویژه به بیمارستان نظامی اصلی روسیه NN Burdenko در مسکو منتقل شد. یکی از پرسنل این بیمارستان روز جمعه در گفتگو با روزنامه فونتاکا این خبر را تایید، ولی از افشای جزییات بیشتر خودداری کرد.

طبق گزارش وبسایت خبری اینفوکس(Infox) به نقل از منابع خود در بیمارستان بوردنکو، میلیوخین اکنون در بخش مراقبت های ویژه این بیمارستان بستری است و پزشکان در تلاش برای تثبیت وضعیت او هستند.

یکی از پرسنل پذیرش بیمارستان به خبرنگار خبرگزاری ریا نووستی گفت: " او در واحد 56 بستری است که یک واحد احیاء است."

وزارت دفاع روسیه هنوز درباره موضوع اظهار نظر نکرده است.

ستاد فرماندهی منطقه نظامی غربی به وبسایت اینفوکس گفت که میلیوخین معاون فرمانده نیروهای روسی در سوریه، سپهبد اندری کارتاپولوف، است. به گزارش این وبسایت، مسوولیت مستقیم این ژنرال تهیه نقشه های عملیات رزمی و نظارت بر اجرای آن ها بود.

در دسامبر 2015، میلیوخین به فرمان ولادیمیر پوتین، درجه سرلشکری را دریافت کرد.

در 2 مارچ 2017، وزیر دفاع روسیه، سرگی شویگو، به پوتین گزارش داد که نیروهای مسلح سوریه با پشتیبانی هوایی روسیه، عملیات بازپس گیری پالمیرا را تکمیل کردند. این شهر قبلا در مارچ 2016 از دست تروریست ها آزاد شده بود، ولی در دسامبر تروریست ها دوباره کنترل پالمیرا را به دست گرفتند. برای اولین بار تروریست ها در می 2015 این شهر را تصرف کرده بودند.

از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه در سوریه، 27 پرسنل نظامی این کشور جان خود را در سوریه از دست داده اند.

۱۳۹۵/۱۲/۱۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: