نسخه چاپی

فرانكفورت آلمان شاهد تظاهرات ضد اردوغان

هزاران تن از كردها و حامیان كردها در اعتراض به سیاست‌های رجب طیب اردوغان و رفراندوم قانون اساسی كه براساس آن اختیارات ریاست‌جمهوری افزایش می‌یابد به خیابان‌های فرانكفورت آمدند.

به گزارش نما به نقل از قدس آنلاین، تظاهر کنندگان که حدود 30 هزار تن گزارش شدند، از سراسر آلمان به فرانکفورت آمده بودند با در دست داشتن پرچم‌های کردستان عراق و پوسترهای اوجالان، شعار "اوجالان را آزاد کنید" سر دادند.

تظاهرکنندگان می گفتند دلیل اصلی اعتراض آنها رساندن صدایشان به مردم ترکیه و دیگر شهروندان این کشور برای دادن رای منفی در رفراندوم قانون اساسی است.

پلیس فرانکفورت در این تظاهرات هیچ مداخله‌ای نکرد و در پیامی توئیتری اعلام کرد که این اعتراضات بسیار آرام و در صلح و آرامش برگزار شد و اکثر تظاهرکنندگان به قوانین دولت آلمان احترام گذاشتند.

دولت ترکیه مجوز دادن به این تجمع را نشانی از "ریاکاری" دولت آلمان ارزیابی کرده و آن را "غیرقابل قبول" خوانده است.

ابراهیم کالین ، سخنگوی اردوغان گفت که آلمان با دادن مجوز برای این راهپیمایی به حمایت آشکار از تروریسم پرداخته است. ما این اقدام دولت آلمان در صدور مجوز برای راهپیمایی حامیان گروه تروریستی پ.ک.ک( حزب کارگران کردستان ترکیه) را به شدت محکوم می کنیم و بار دیگر به کشورهای اروپایی خاطرنشان می‌کنیم که تصمیم‌گیری نهایی در رفراندوم 16 آوریل برعهده مردم ترکیه است نه اروپا.

۱۳۹۵/۱۲/۲۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: